دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

سخت گیرترین گمرک دنیا استرالیا

به قطع می توان گفت که سخت گیرترین گمرک دنیا استرالیا است. یکی از رایج ترین مشکلاتی که مسافران در سفر به کشور استرالیا با آن درگیر هستند مسائل مربوط به گمرک است. تجربه چندین ساله ما نشان می دهد که اطلاع از قوانین و مقررات گمرکی استرالیا سبب ایجاد درد سر و ضرر و زیان مالی برای افراد می شود.

 

 

اداره گمرک و نیروی مرزی استرالیا

استرالیا ششمین کشور پهناور در کنار نیوزلند است. استرالیا دارای سی و هفت هزار کیلومتر خط دریایی و همچنین با توجه به وجود فرودگاه ها و بنادر بین المللی در این کشور پهناور وجود یک سازمان مشخص به منظور نظارت بر روی ورود و خروج به استرالیا ضرورت دارد. به همین منظور اداره اجرای قانون مرزی و خدمات گمرکی استرالیا تشکیل شده است که مسئولیت مرز استرالیا و همچنین نظارت بر سفر و تجارت قانونی را بر عهده دارد. 

 

بررسی قوانین اداره گمرک و نیروی مرزی استرالیا

شما با مطالعه مطالب سایت اداره گمرک و نیرو های مرزی استرالیا می توانید اطلاعات مفیدی در مورد گمرک استرالیا بدست آورید. که مهمترین این اطلاعات را در ادامه مورد بررسی قرار می دهیم. 

در استرالیا چه چیزهایی را همراه داشته باشیم

یکی از نکات مهمی که در هنگام سفر یا ارسال کالا به استرالیا باید بدانید این است که چه چیزهایی را می توانید به این کشور وارد کنید و چه چیزهایی را نمی توانید ؟؟؟؟ بر اساس قوانین گمرک استرالیا این موارد را می توان در سه دسته مجاز، غیرمجاز و قابل بررسی قرار دادک

کالا ها و موارد مجاز برای ورود به استرالیا

از جمله کالاهایی که می توانید بدون اعلام وارد استرالیا کنید می توان به مواردی همچون پول، شکلات، چهایی، لوازم آرایشی همانند صابون و محصولات مرتبط با شست وشوی موی سر و … اشاره داشت. بر اساس سایت گمرک استرالیا بردن موارد فوق نیاز به هیچ مجوزی برای ورود احتیاج ندارد. 

 

کالا ها و موارد غیر مجاز برای ورود به استرالیا

از جمله کالاهایی که اجازه ورود به کشور استرالیا را ندارد می توان به مواردی همچون سلاح گرم، حیوانات، گیاهان، غذاهایی که در داخل کشتی یا هواپیما بوده اشاره کرد. باید بدانید برای ورود مواردی همچون سلاح سرد مجوز صادر می شود. همچنین در مورد حیوانات باید بدانید که در برخی مواقع تحت شرایط خاص اجازه ورود برخی از حیوانات صادر می شود. 

کالاها و موارد مورد بررسی جهت مورد به استرالیا باید اعلام شوند 

به جز موارد یاد شده در بالا، مواردی نیز وجود دارد که برای ورود آنها به استرالیا حتما باید در incoming passenger card آنان را اعلام نمایید. تا پس از بررسی مشخص گردد که اجازه ورود این کالاها را دارید یا خیر! از جمله این موراد می توان به مواردی همچون تجهیزات ورزشی، کالاهای عمومی، لبنیات و …اشاره کرد. 

 

 

بررسی لیست incoming passenger card

در ادامه به بررسی لیست incoming passenger card می پردازیم بر اساس قوانین گمرک استرالیا باید موارد زیر را در این فرم اعلام نمایید : 

  • پولی معادل 10000 دلار استرالیا یا بیشتر 
  • هر نوع مشروبات الکلی که مقدار آن بیشتر از دو لیتر باشد
  • هر نوع تنباکو یا سیگار که بیشتر از پنچاه گرم یا پنجاه عدد باشد. 
  • نمونه و سمپل هایی که امور تجاری مورد استفاده است.
  • دمنوش یا داروهای سنتی یا گیاهی
  • هر گونه گیاهی یا جانوری یا محصولاتی چوبی و …
  • دارو یا سلاح گرم و …

تمامی این موارد باید در فرم incoming passenger card آورده شود و در صورت همراه داشتن هر کدام از این موارد باید در فرم گزینه yes را بزنید. در ادامه تصویر نمونه ای ازن فرم incoming passenger card آورده شده است.

 

ضرورت اعلام کالاها در incoming passenger card

استرالیا تاکید زیادی بر روی اعلام کالاهای موجود در incoming passenger card دارد و در صورتی که هر کدام از موارد را اعلام نکرده باشید دچار مشکلاتی از جمله مجازات های مدنی و جریمه می شوید. بسته به نوع تخلف فرد ممکن است تا 420 هزار دلار جمریمه نقدی شود و حتی حکم زندان نیز برای او صادر گردد. 

 

عوارض گمرک استرالیا

همانند تمامی کشور های جهان، استرالیا نیز شامل عوارض گمرکی می شود. البته عوارض این کشور بسته به نحوه ورود کالا به کشور متفاوت می باشد. صادرات و واردات به استرالیا تعرفه های گمرکی خاصی دارد. اما حمل کالا به عنوان مسافر قوانین خاص خود را دارا می باشد. 

 

نحوه معاف شدن از عوارض گمرکی استرالیا 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *