دسته‌ها
منتشر شده

دریافت شماره داوطلبی و شماره پرونده کنکور 1400 | نحوه بازیابی (منتشر)

داوطلبان کنکور سراسری در زمان ثبت نام پس از تکمیل مراحل ثبت نام، اطلاعاتی همچون کدپیگیری ثبت نام، شماره پرونده و شماره داوطلبی منحصر به فردی دریافت می‌کنند؛ که باید تا انتهای مسیر آزمون یعنی ثبت نام در دانشگاه این اطلاعات را در دسترس داشته باشند. این مطلب با عنوان دریافت شماره داوطلبی و شماره پرونده کنکور 1400 برای داوطلبانی است که این اطلاعات را فراموش کرده‌اند و قصد بازیابی دارند. برای مشاوره تحصیلی تلفنی با مشاوران مجموعه دانتل با شماره های زیر تماس بگیرید.

 

دریافت شماره داوطلبی و شماره پرونده کنکور 1400

پس از اینکه هر داوطلبی مراحل ثبت نام کنکور سراسری را در سایت سازمان سنجش پشت سر می گذارد، سامانه به منظور موفقیت آمیز بودن ثبت نام کد پیگیری 16 رقمی و شماره پرونده 8 رقمی را در اختیار داوطلب قرار می دهد. در زمان دریافت کارت ورود به جلسه نیز، داوطلب یک شماره داوطلبی دریافت می کند.

شماره پرونده و شماره داوطلبی در مراحل مختلف کنکور سراسری مورد استفاده قرار می‌گیرند. مشاهده نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری 99 ، انتخاب رشته کنکور سراسری 99 و ثبت اعتراض همگی نیازمند این اطلاعات می‌باشند. این شماره ها راه ارتباط داوطلبین با سازمان سنجش است.

لازم به ذکر است کدرهگیری ثبت نام و شماره داوطلبی کنکور سراسری برای هر داوطلب در فرم ثبت نام اولیه قید می‌شود که باید حداقل تا یکسال این اطلاعات حفظ شود و در دسترس نداشتن این اطلاعات روند آزمون را برای هر داوطلب دچار اختلال می‌کند.

اما اگر داوطلبی این اطلاعات را فراموش کند تکلیف چیست؟ سازمان سنجش و آموزش کشور این احتمال را پیش بینی کرده و قسمتی از سایت را برای بازیابی اطلاعات از دست رفته داوطلبان، اختصاص داده است.

بخوانید: اشتباهات رایج انتخاب رشته داوطلبین کنکور سراسری 99

 

نحوه دریافت شماره داوطلبی و شماره پرونده

ازآنجا که بدون اطلاع از شماره پرونده، امکان دریافت کارنامه اولیه و دسترسی به پرتال داوطلب برای انجام امور مختلف وجود ندارد، داوطلبانی که این اطلاعات را فراموش کرده‌اند باید نسبت به بازیابی آنها اقدام نمایند و کافی است مراحل زیر را انجام دهند.

بخوانید: انتخاب رشته دانشگاه آزاد 99

 • مرحله اول: به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی ” sanjesh.org ” مراجعه نمایید.
 • مرحله دوم: برروی گزینه ” ارسال درخواست ” یا ” ورود به سیستم پاسخگویی ”  از منوی سمت چپ سایت کلیک کنید.

 

 • مرحله سوم: اگر قبلا در سایت عضو نشده‌اید بر روی گزینه ” عضویت در سایت ” کلیک کنید و با تکمیل روند عضویت در سایت، عضو شوید.

 

 • مرحله چهارم: در صورتی که در سایت عضو شدید و حتی اگر قبلا در سایت سنجش پروفایل تهیه کرده اید بر روی گزینه ” ورود به سیستم ” کلیک نمایید.

 

نحوه عضویت در سایت

با کلیک برروی گزینه عضویت در سایت، صفحه جدیدی با یک فرم برایتان ایجاد می‌شود ( توجه داشته باشید که در زمان عضویت در سایت، زبان کیبورد خود را به انگلیسی تغییر دهید ). در این فرم به اطلاعاتی به شرح جدول زیر نیاز خواهید داشت.

اطلاعات مورد نیاز برای فرم عضویت در سایت سازمان سنجش
نام و نام خانوادگی
نام پدر
تاریخ تولد
تابعیت
کدملی
شماره تلفن همراه
پست الکترونیک

فرم عضویت در سایت سازمان سنجش به شرح تصویر زیر می باشد.

در ادامه روند عضویت در سایت، به نشانی ایمیل و یا همان پست الکترونیکی که وارد کرده‌اید یک رمز عبور ارسال خواهد شد که برای ورود به سامانه الزامی می‌باشد. ( البته این رمز عبور به شماره تلفن همراهی که وارد کرده اید، نیز ارسال می شود)

توجه داشته باشید که ایمیل هر داوطلب باید فقط مختص به او باشد و دو داوطلب نمی توانند از یک ایمیل جهت عضویت در سایت استفاده کنند.

داوطلبان در صورتی در روند عضویت در سایت و ثبت درخواست با مشکلی مواجه شوند، مشاورین مجرب مرکز مشاوره دانتل می‌توانند درخواست آنها مبنی بر دریافت شماره پرونده و داوطلبی کنکور سراسری را در سایت سنجش ثبت نمایند. باری مطالعه انتخاب رشته بدون کنکور 99 کلیک کنید.

بخوانید: مشاوره انتخاب رشته کنکور سراسری 99

 

نحوه ارسال درخواست شماره داوطلبی و شماره پرونده کنکور 1400

اگر مراحل عضویت در سایت را با موفقیت به پایان رساندید، مجدد وارد سایت سنجش شده و مراحل قبل را تکرار کنید و اینبار ورود به سیستم را انتخاب نمایید.

 • مرحله پنجم: در این قسمت کادری پیش روی شماست، پست الکترونیک و رمز عبوری که برایتان ارسال شده است به همراه کد ملی تان را وارد نمایید.

 • مرحله ششم: در صفحه جدید بر روی گزینه ” درخواست جدید ” کلیک نمایید.

 • مرحله هفتم : نوع آزمون و سال تحصیلی خود را وارد نمایید.

 • در صفحه جدید در مقابل گزینه “شماره داوطلبی و شماره پرونده “، بر روی گزینه ” انتخاب ” کلیک نمایید.

 • مرحله هفتم: با تایید اطلاعات شخصی خود در این مرحله، درخواست شما ثبت می شود و در لیست درخواست ها قرار می گیرد.

 

زمان دریافت پاسخ درخواست دریافت شماره داوطلبی و شماره پرونده کنکور 1400

پس از ثبت درخواست، کارشناسان معمولا طی  24 الی 72 ساعت پس از ارسال درخواست آن را بررسی می‌کنند. شما می توانید پس از گذشت این بازه زمانی مجدد به سایت سازمان سنجش مراجعه کنید و درخواست خود را پیگیری نمایید.

اگر متن “عنوان درخواست” به رنگ آبی بود، بدین معناست که درخواست هنوز مورد بررسی قرار نگرفته است اما اگر به رنگ زرد بود یعنی درخواست بررسی شده و رنگ سبز یعنی به درخواست پاسخ داده شده است.

در صورت بررسی درخواست، داوطلبان می‌توانند با کلیک بر بروی عنوان درخواست اطلاعات بازیابی شده شامل شماره پرونده، شماره داوطلبی کنکور سراسرس را دریافت نمایند. برای مشاوره تحصیلی تلفنی با مشاوران مجموعه دانتل با شماره های زیر تماس بگیرید.

بخوانید: رتبه و تراز در انتخاب رشته کنکور سراسری 98-99

 

مشاوره دریافت شماره داوطلبی و شماره پرونده کنکور 1400 

در متن مقاله فوق به نحوه بازیابی اطلاعات از دست رفته داوطلب شامل شماره داوطلبی و شماره پرونده به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش اشاره کردیم.

توجه داشته باشید که علاوه بر این روش شما می توانید در زمان کوتاهتری نیز با تلفن پاسخگوی سازمان سنجش نیز تماس بگیرید و درخواست بازیابی اطلاعات داشته باشید.

چنانچه پیرامون دریافت شماره پرونده و شماره داوطلبی کنکور سراسری 1400 از طریق سیستم پاسخگویی سایت سازمان سنجش سوالی دارید، می توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل تماس بگیرید و پاسخ سوالات خود را دریافت کنید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه دریافت شماره داوطلبی و شماره پرونده کنکور 1400 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 46291403-021 تماس بگیرید.

سوالات متداول

 • اگر داوطلبی شماره داوطلبی خود را فراموش و یا گم کرده باشد، آیا امکان بازیابی مجدد آن وجود دارد؟

بله،اگر داوطلب کنکور سراسری شماره داوطلبی و یا اطلاعات ثبت نامی خود را فراموش کرده باشد، می تواند از طریق سایت سازمان سنجش نسبت به بازیابی آن اقدام کند.

 • متقاضیان از چه طریقی می توانند نسبت به بازیابی اطلاعات ثبت نامی خود اقدامی کنند؟

بازیابی اطلاعات ثبت نامی کنکور سراسری از طریق سیستم پاسخگویی سایت سازمان سنجش آموزش کشور و یا تلفن پاسخگوی این سازمان امکان پذیر می باشد.

 • شماره داوطلبی و شماره پرونده کنکور سراسری برای انجام چه اموری لازم است؟

رویت نتیجه اولیه و نهایی کنکور سراسری به کمک شماره داوطلبی و شماره پرونده ثبت نام امکان پذیر می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *