غذاهای حساسیت زا برای کودکان | حساسیت غذایی در کودکان (ج)

آیا غذاهای حساسیت زا برای کودکان را می شناسید؟ سیستم ایمنی بدن برخی کودکان به غذاهای خاصی آلرژی نشان می دهد. حساسیت غذایی زمانی پیش می آید که سیستم ایمنی بدن بعضی از مواد غذایی را خطرناک شمرده و به آن ها حمله کند. آلرژی نشانه های خاصی دارد که با شناخت آن ها می توانید به راحتی بروز حساسیت یا آلرژی در کودک خود را نشخیص دهید. نشانه های آلرژی می توانند بسیار خفیف یا بسیار مزمن باشند این موضوع به سیستم ایمنی بدن بر می گردد. در این مقاله اطلاعات جامعی درباره غذاهای حساسیت زا برای کودکان جمع آوری شده تا والدین بتوانند از حساسیت کودک خود جلوگیری نمایند.

چرا حساسیت یا آلرژی بروز پیدا می کند؟

هنگامی که کودکان به مواد غذایی آلرژی دارند، بدنشان با مواد غذایی همانند یک مهاجم رفتار می کند و سیستم ایمنیشان به آن ها حمله می کند. گاهی اوقات بدن پادتنی به نام IgE که پروتئینی است که می تواند مواد غذایی را تشخیص دهد، تولید می کند. اگر کودک شما دوباره آن ماده غذایی را بخورد، پادتن به سیستم ایمنی کودک شما دستور می دهد که ماده همانند هیستامین برای مبارزه با مهاجم ترشح کند. این ماده باعث بروز علائم آلرژیک می شوند که می توانند شدید یا خفیف باشند.

چه مواد غذایی ممکن است در کودکان حساسیت ایجاد کند؟

هر ماده غذایی می تواند منجر به حساسیت شود، ولی 8 ماده غذایی اصلی در بیشتر کودکان ایجاد حساسیت می کنند. این مواد غذایی عبارتند از: 

-تخم مرغ
-شیر
-بادام زمینی
-گندم
-سویا
-آجیل
-ماهی و صدف، 

هنگامی که کودک شما یک واکنش آلرژیک به مواد غذایی داشته باشد، چه اتفاقی می افتد؟

علائم آلرژیک معمولاً در عرض چند دقیقه تا 2 ساعت پس از خوردن ماده غذایی خاص بروز می یابد. کودک شما ممکن است از سوزش و خارش در ناحیه زبان، گلو و گوش شکایت کند و یا کهیر بزند و یا مشکلات تنفسی داشته باشد. اگر کودک شما واکنش آلرژیک شدید از خود نشان داد، می تواند زندگی اش تهدید شود.

در برخی موارد، علائم حساسیت غذایی، مانند: اگزما یا مشکلات گوارشی همچون اسهال و استفراغ، مزمن و مستمر هستند. کودکان حتی می توانند واکنش های آلرژیک نسبت به مواد غذایی که قبلاً بدون مشکل مصرف می کردند، نشان دهند. بنابراین کودکی که آلرژی نسبت به تخم مرغ را به ارث برده است، ممکن است دفعات اول با خوردن آن دچار واکنش آلرژیک نشود ولی در نهایت علائم آلرژیک را بروز می دهد.

سندرم انتروکولیت

مواجهه اولیه کودکتان را با مواد تشکیل دهنده غذاها و خوراکی هایی که با تخم مرغ، شیر و یا آجیل ترکیب شده اند، به خاطر داشته باشید.

یک نوع آلرژی غذایی خاص با نام سندرم انتروکولیت ناشی از پروتئین غذا وجود دارد که بیشتر، نوزادان را تحت تاثیر قرار می دهد و منجر به واکنش های گوارشی اسهال و استفراغ شدید و کم آبی می شود. این واکنش آلرژیک غیر معمول است ولی می تواند بسیار جدی باشد. علائم شدید این سندرم حدود 2 الی 3 ساعت پس از خوردن ماده غذایی آشکار می شود.

شیر گاو یا سویا و یا پروتیئن های شیر مادر رایج ترین عوامل محرک این سندرم در ماه های اولیه زندگی هستند. همچنین هنگامی که نوزاد خوردن غذاهای جامد را شروع می کند، واکنش های آلرژیک این سندرم ظاهر می شوند. برنج و جو رایج ترین عوامل محرک این سندرم هستند، اگر چه هر پروتینی در مواد غذایی می تواند مسئول پیدایش این سندرم باشد. تشخیص این سندرم دشوار است و هیچ آزمایش آلرژیک استانداردی برای آن وجود ندارد. اکثر نوزادان دارای سندرم انتروکولیت ناشی از پروتئین غذا، در اوایل کودکی بهبود می یابند.

آیا آلرژی ارثی و ژنتیکی است؟

کودک شما ممکن است آلرژی را به ارث ببرد، اما نه الزماً یک آلرژی خاص را. برای مثال اگر شما تب یونجه، حساسیت به مواد غذایی و یا حساسیت به حیوانات خانگی داشته باشید، 50% احتمال دارد که فرزند شما آلرژی را از شما به ارث ببرد، آن هم نه همان آلرژی که شما دارید. اگر شما و همسرتان هر دو آلرژی داشته باشید، 75% احتمال دارد که فرزندتان آلرژی داشته باشد.

حساسیت غذایی می تواد در هر سنی شروع شود. کودکی که حساسیت غذایی دارد، 2 الی 4 برابر بیشتر از کودکی که هیچ حساسیتی ندارد، به سایر آلرژی ها مانند آسم دچار می شود.

آیا حساسیت غذایی قابل درمان است؟

در حال حاضر، هیچ دارویی جهت درمان یا جلوگیری از واکنش های آلرژیک غذایی وجود ندارد و آمپول هایی که برای تب یونجه استفاده می شود، برای حساسیت غذایی قابل استفاده نیست. کلید جلوگیری از واکنش های آلرژیک، اجتناب سفت و سخت از مواد غذایی است. شما باید به برچسب های مواد غذایی برای دانستن مواد تشکیل دهنده به دلیل وجود مواد اجتنابی آن برای فرزندتان دقت کنید، همچنین در رستوران و خانه دوستان نیز مواد تشکیل دهنده غذاها را جویا شوید.

کلام آخر

اگر فرزند شما از بسیاری از مواد غذایی اجتناب می کند، با پزشک وی صحبت کنید و مطمئن شوید که مواد مغذی کافی در رژیم غذایی او وجود دارد.

پروتئین هایی که موجب آلرژی می شوند، می توانند به واسطه شیر مادر به نوزاد انتقال یابند، بنابراین اگر کودک خود را با شیر مادر تغذیه می کنید، از مواد غذایی که موجب حساسیت وی می شود، پرهیز کنید. اگر کودک شما با شیر خشک تغذیه می شود و دچار حساسیت می شود، باید شیر خشک او را عوض کنید. کودکانی که به شیر خشک حساسیت دارند، به سویا نیز حساسیت دارند.

سوالات متداول

-آیا کودکان با بزرگ تر شدن همچنان آلرژی دارند؟

بسیاری از آلرژی های مربوط به شیر، تخم مرغ، سویا و گندم با بزرگ تر شدن کودکان از بین می رود، اما آلرژی های مربوط به بادام زمینی، آجیل، ماهی و صدف به احتمال زیاد به طور مادام العمر در افراد باقی می ماند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *