ثبت نام بدون کنکور 1400

متقاضیان ورود به دانشگاه به دو شیوه می توانند مشغول به تحصیل شوند. شیوه اول روش رایج یعنی شرکت در کنکور، کسب رتبه مناسب، انتخاب رشته و ثبت نام است. اما روش دیگری نیز وجود دارد؛ در این شیوه داوطلبان می توانند براساس سوابق تحصیلی مشغول به تحصیل شوند. در این مقاله بصورت کامل به ارائه اطلاعاتی در زمینه ثبت نام بدون کنکور 1400 پرداخته ایم.

 

برای دریافت مشاوره و پاسخ به سوالات خود در زمینه ثبت نام بدون کنکور 1400 می توانید با مشاورین مجموعه تحصیلی دانتل تماس بگیرید.

زمان و مهلت ثبت نام بدون کنکور

اولین نکته برای ثبت نام، اطلاع از زمان بندی مربوط به ثبت نام براساس سوابق تحصیلی است. سازمان سنجش بعنوان متولی ورود به دانشگاه هر سال اقدام به انتشار دفترچه ثبت نام براساس سوابق تحصیلی یا بدون کنکور می نماید. این دفترچه شامل رشته های ارائه شده، دانشگاه هایی که ظرفیت ارائه داده اند، شرایط و ضوابط ثبت نام است. در ادامه در قالب جدولی زمانبندی مربوط به زمان و مهلت ثبت نام بدون کنکور ارائه کرده ایم.

  زمان ثبت نام مهلت ثبت نام 
ورودی مهر اواسط مردادماه مهرماه
ورودی بهمن اواخر آذر بهمن ماه

 

دفترچه ثبت نام بدون کنکور

دفترچه ثبت نام براساس سوابق تحصیلی توسط سازمان سنجش منتشر می شود. همچنین می توانید از طریق همین مقاله نسبت به دانلود و مطالعه این دفترچه اقدام نمایید. لینک دانلود دفترچه در این قسمت قرار داده شده اند؛ همچنین مطالب مهم قید شده در دفترچه در این مقاله ذکر شده اند؛ شما با مطالعه این مقاله می توانید از مطالب مهمی که برای ثبت نام بدون کنکور نیاز دارید مطلع شوید.

لینک دریافت دفترچه ثبت نام براساس سوابق تحصیلی 1400

در حال حاضر دفترچه ثبت نام بدون کنکور 1400 منتشر نشده است؛ به محض انتشار دفترچه لینک دانلود در این مقاله قرار خواهد گرفت.

 

شرایط ثبت نام بدون کنکور

داوطلبانی که تصمیم گرفته اند بصورت بدون کنکور مشغول به تحصیلات دانشگاهی شوند؛ باید دارای شرایط عمومی و اختصاصی باشند. در ادامه این شرایط را مورد بررسی قرار داده ایم. 

شرایط عمومی شرایط اختصاصی
اعتقاد به یکی از ادیان ذکر شده در قانون اساسی اتمام تحصیل و ارائه مدرک فارغ التحصیلی پیش از زمان ثبت نام
اعتقاد به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران صلاحیت جسمانی و روانی متناسب با رشته انتخابی
عدم سوپیشینه اخلاقی ارائه مدرک دیپلم نظام قدیم یا دیپلم نظام جدید
پذیرش قوانین دانشگاه  تکمیل فرم های ثبت نام دانشگاه

 

رشته های بدون کنکور

عموم متقاضیان در مورد رشته های ارائه شده بصورت بدون کنکور سوالاتی دارند. چه رشته هایی در چه دانشگاه هایی و با چه شرایط بصورت بدون کنکور ارائه شده اند. اولین نکته لازم به ذکر این است که در حال حاضر بیشتر رشته های دانشگاهی از جمله رشته های پرمتقاضی بصورت بدون کنکور ارائه می شوند. این رشته ها در قالب دفترچه ای توسط سازمان سنجش در دسترس داوطلبین قرار خواهد گرفت؛ لیست رشته های ارائه شده سال به سال دچار تغییراتی می شود. در ادامه بخشی از رشته های بدون کنکور را ذکر کرده ایم؛ برای اطلاع از لیست کامل کدرشته ها باید اقدام به دانلود دفترچه نمایید.

آمار هتلداری گیاه پزشکی
آموزش زبان انگلیسی مهندسی مواد و متالورژی مهندسی شیمی
اقتصاد مهندسی کامپیوتر مهندسی برق
زبان شناسی مهندسی عمران مهندسی صنایع
شیمی کاربردی مدیریت صنعتی جغرافیا
علوم مهندسی مترجمی زبان انگلیسی ریاضیات و کاربردها
علوم ورزشی مهندسی انرژی علوم دامی
فیزیک مهندسی اپتیک و لیزر زمین شناسی

پیراپزشکی بدون کنکور

داوطلبان زیرگروه تجربی برای تحصیل در رشته های اصلی مانند پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی باید در کنکور سراسری شرکت کنند. اما این به معنای از دست رفتن فرصت ثبت نام بدون کنکور برای این گروه از متقاضیان نیست. داوطلبان زیرگروه تجربی می توانند در رشته های زیر براساس سوابق تحصیلی مشغول به تحصیل شوند.

کاردانی بهداشت عمومی – بهداشت خانواده بهداشت محیط هوشبری
کاردانی بهداشت عمومی – مبارزه با بیماری ها علوم آزمایشگاهی علوم تغذیه

لازم به ذکر است که رشته قید شده در بالا هرسال دستخوش تغییر می شوند؛ داوطلبان توجه داشته باشند که طی سالیان اخیر 

 

انتخاب رشته بدون کنکور

داوطلبانی که نسبت به مطالعه دفترچه ثبت نام براساس سوابق تحصیلی اقدام کرده اند، دارای شرایط پذیرش هستند و رشته های موردتقاضای خود را در لیست رشته های ارائه شده مشاهده کرده اند؛ می توانند در زمان مقرر نسبت به انتخاب رشته اقدام نمایند. داوطلبان امکان انتخاب 100 عنوان کدرشته را دارند. 

 

نحوه ثبت نام بدون کنکور

داوطلبان برای تکمیل فرایند ثبت نام بدون کنکور، ابتدا باید به سایت سازمان سنجش مراجعه نمایند. اولین مرحله ورود به لینک پذیرش صرفا براساس سوابق تحصیلی است؛ این لینک صرفا در زمان اعلام شده فعال خواهد بود و متقاضیان باید در این زمان وارد لینک شده و نسبت به پرداخت هزینه ثبت نام و خرید کارت اعتباری اقدام نمایند. بعد از خرید کارت اعتباری، شماره پیگیری در اختیار شما قرار خواهد گرفت. 

داوطلبان با ورود اطلاعات درخواست شده در سامانه ثبت نام، وارد پرتال شخصی خود شده و می توانند نسبت به انتخاب کدرشته های خود اقدام نمایند. مرحله بعدی شامل اعلام نتایج و مراجعه حضوری برای تکمیل فرایند ثبت نام اقدام نمایند. این احتمال وجود دارد که برخی دانشگاه ها ثبت نام خود را نه بصورت حضوری بلکه اینترنتی انجام دهند.

در حال حاضر ثبت نام براساس سوابق تحصیلی 1400 هنوز شروع نشده است؛ به محض شروع ثبت نام، راهنمای تصویری ثبت نام در این مقاله قرار خواهد گرفت.

 

اعلام نتایج بدون کنکور

بعد از این که داوطلبان فرایند انتخاب رشته را انجام دادند باید منتظر نتیجه خود باشند. زمانبندی مربوط به اعلام نتایج بدون کنکور در ادامه ذکر شده است. 

براساس تجربیات سال های گذشته، نتیجه ثبت نام بدون کنکور در بازه ای یک هفته الی ده روز پس از ثبت نام اعلام خواهد شد. در حال حاضر با توجه به اینکه هنوز ثبت نام شروع نشده و مهلت اتمام آن مشخص نیست؛ نمیتوان در مورد زمان اعلام نتایج اظهارنظری کرد؛ به محض انتشار اطلاعیه ای در این مورد این مقاله بروز رسانی خواهد شد.

 

مدارک لازم برای ثبت نام بدون کنکور

داوطلبانی که هنگام مشاهده اعلام نتایج در یکی از کدرشته های مورد انتخاب خود قبول شده اند؛ باید نسبت به تکمیل و ارائه مدارک خود اقدام نمایند. این مدارک شامل مدارک شناسایی و مدارک تحصیلی است.

مدارک شناسایی شامل شناسنامه، کارت ملی، عکس و مدارک تحصیلی شامل مدرک دیپلم، تاییدیه تحصیلی و تکمیل مدارک و فرم های ثبت نام دانشگاهی است. همچنین داوطلبان آقا باید نسبت به ارائه مدارک نظام وظیفه خود نیز اقدام نمایند.

 

مشاوره ثبت نام بدون کنکور

فرایند ثبت نام بدون کنکور، نیازمند دقت بسیار است؛ بسیاری از داوطلبان طی سالهای گذشته بعد از شروع تحصیل از تصمیم خود پشیمان شده و به دنبال تغییر رشته خود هستند؛ همچنین بسیاری از متقاضیان اقدام به انتخاب بدون کنکور کرده تا مجدد درآزمون سال بعد ثبت نام کنند؛ پیشنهاد ما به شما این است که پیش از تصمیم گیری در مورد رشته و دانشگاه محل تحصیل با مشاورین متخصص و مجرب مجموعه تحصیلی دانتل مشورت نمایید.

 

برای دریافت مشاوره و پاسخ به سوالات خود در زمینه ثبت نام بدون کنکور 1400 می توانید با مشاورین مجموعه تحصیلی دانتل تماس بگیرید.

 

مقاطع تحصیلی بدون کنکور

 

مقاطع تحصیلی بدون کنکور

دانشگاه آزاد هرسال برای داوطلبان با وضعیت تحصیلی مختلف، چهار مقطع ارائه می‌کند. این مقاطع عبارتند از کاردانی پیوسته، کاردانی ناپیوسته، کارشناسی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته. در ادامه توضیحاتی در مورد هریک از این دوره‌های تحصیلی ارائه کرده ایم.

کاردانی پیوسته

ادامه تحصیل مقطع کاردانی پیوسته بدون کنکور آزاد برای سه گروه از داوطلبان امکان پذیر خواهد بود.

گروه اول: داوطلبان با مدرک دیپلم یکی از رشته های نظری (شامل علوم تجربی، ریاضی فیزیک، علوم انسانی و معارف) و بدون نیاز به مدرک پیش دانشگاهی می‌توانند بدون محدودیت و حتی انتخاب رشته ای غیرمرتبط با عنوان دیپلم‌شان در مقطع کاردانی پیوسته ادامه تحصیل دهند.

گروه دوم: داوطلبان با مدرک دیپلم “فنی و حرفه ای” و “کار و دانش” با انتخاب رشته مرتبط و یا تربیت بدنی، می‌توانند در مقطع کاردانی پیوسته ادامه تحصیل دهند.

گروه سوم: داوطلبانی با مدرکی از رشته های گروه علوم پزشکی در صورت ارائه گواهی پایان طرح نیروی انسانی، می‌توانند در مقطع کاردانی پیوسته ادامه تحصیل دهند.

کاردانی ناپیوسته

چهار گروه از داوطلبین مجاز به ادامه تحصیل در مقطع کاردانی ناپیوسته بدون کنکور دانشگاه آزاد هستند. 

گروه اول: داوطلبانی که در رشته های نظری دارای مدرک پیش دانشگاهی نظام قدیم و یا مدرک دیپلم نظام جدید باشند.

گروه دوم: داوطلبانی که دارای دیپلم رشته های “فنی و حرفه ای” و “کارو دانش” هستند در صورتی مجاز به ثبت نام در کارشناسی ناپیوسته هستند که دارای مدرک کاردانی پیوسته نیز باشند که جایگزینی برای مدرک پیش دانشگاهی است.

گروه سوم: داوطلبانی که دارای مدرک حوزوی مورد تایید حوزه علمیه قم هستند؛ در صورتی که مشمول خدمت سربازی نبوده و بصورت همزمان مشغول تحصیل در حوزه نباشند، می‌توانند در مقطع کاردانی ناپیوسته در رشته های گروه علوم انسانی ادامه تحصیل دهند.

گروه چهارم: داوطلبان دارای مدرک رشته های گروه علوم پزشکی در صورت ارائه گواهی پایان طرح نیروی انسانی خود، می‌توانند در مقطع کاردانی ناپیوسته ادامه تحصیل دهند.

کارشناسی پیوسته

تمامی کسانی که مجاز به تحصیل در مقطع کاردانی ناپیوسته هستند می‌توانند در کارشناسی پیوسته نیز ادامه تحصیل دهند. با توجه به تاثیر سوابق تحصیلی بر قبولی داوطلبین درنظر داشته باشید که اطلاعات تحصیلی خود را به درستی ارائه کنید؛ در غیراینصورت نتیجه شما دستخوش تغییر و قبولی شما لغو خواهد شد.

کارشناسی ناپیوسته

ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ناپیوسته بدون کنکور آزاد برای سه گروه از داوطلبان امکان پذیر خواهد بود.

گروه اول : داوطلبانی دارای مدرک کاردانی پیوسته، کاردانی ناپیوسته و یا کاردانی از دانشگاه علمی کاربردی می‌توانند در مقطع کارشناسی ناپیوسته بدون کنکور دانشگاه آزاد ادامه تحصیل دهند.

گروه دوم : داوطلبانی که دارای مدرک حوزوی سطح یک حوزوی هستند؛ در صورتی که مشمول خدمت سربازی نباشند، و همزمان مشغول تحصیل در حوزه نباشند، می‌توانند در مقطع کارشناسی ناپیوسته در رشته های گروه علوم انسانی ادامه تحصیل دهند.

گروه سوم : داوطلبانی با مدرک کاردانی رشته های گروه علوم پزشکی که گواهی پایان طرح نیروی انسانی خود را ارائه کنند، می‌توانند در مقطع کارشناسی ناپیوسته ادامه تحصیل دهند.

 

ثبت نام رشته های بدون کنکور آزاد تهران | ورودی مهر

ثبت نام رشته های بدون کنکور آزاد تهران برای تمام رشته های انسانی، ریاضی و فنی مهندسی، علوم تجربی و … در 4 مقطع کاردانی پیوسته، کاردانی ناپیوسته، کارشناسی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته انجام می گیرد و علاقه مندان به پذیرش در این دانشگاه می توانند در زمان های مقرری که اعلام می شود به سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی مراجعه کرده و برای ثبت نام و انتخاب رشته خود اقدام نمایند. در ادامه شرح کاملی از زمان، شرایط ، نحوه، دفترچه و مدارک لازم برای ثبت نام رشته های بدون کنکور آزاد تهران ورودی مهرماه ارائه خواهیم داد.

 

زمان ثبت نام رشته های بدون کنکور آزاد تهران | ورودی مهر

دانشگاه آزاد اسلامی تهران برای ورودی مهرماه 1400 همچون سالهای قبل در رشته های تحصیلی خود دانشجوی بدون کنکور پذیرش خواهد کرد و زمانبندی دقیق ثبت نام و انتخاب رشته را به داوطلبان اطلاع رسانی می کند. در حال حاضر برای مهرماه 1400 ، تاریخ شروع ثبت نام از داوطلبان اعلام نشده است اما با استناد به سال های گذشته پیش بینی می شود که از هفته اول مرداد ماه ثبت نام آغاز شود.

در سال گذشته ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد در مقاطع کاردانی پیوسته، کاردانی ناپیوسته، کارشناسی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته  از 5 مرداد ماه آغاز شده و تا اواخر شهریورماه نیز ثبت نام ادامه دار بود.

 

 رشته های بدون کنکور آزاد تهران | ورودی مهر

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد تهران به صورت مشترک با لیست رشته های بدون کنکور سایر واحدهای دانشگاه آزاد، در یک دفترچه مجزا قرار داده می شود و داوطلبان باید با توجه به مقطع تحصیلی مورد تقاضای خود یکی از این دفترچه ها را دانلود نمایند و از رشته های ارائه شده مطلع شوند. تعدادی از مهم ترین رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد تهران به شرح زیر هستند :

کاردانی پیوسته

 • حسابداری
 • نقشه کشی معماری
 • گرافیک
 • نقاشی
 • تربیت بدنی
 • نرم افزار کامپیوتر
 • نقشه برداری
 • طراحی دوخت
 • و …

کاردانی ناپیوسته

 • دامپزشکی
 • حسابداری
 • برق
 • گرافیک
 • معماری
 • نرم افزار کامپیوتر
 • عمران
 • علوم ورزشی
 • و …

کارشناسی ناپیوسته

 • علوم آزمایشگاهی دامپزشکی
 • عمران
 • گرافیک
 • برق
 • گرایشهای مدیریت
 • نرم افزار
 • حسابداری
 • معماری
 • و …

کارشناسی پیوسته

 • ریاضی
 • مهندسی برق
 • مهندسی مکانیک
 • مهندسی عمران
 • مهندسی صنایع
 • مهندسی کامپیوتر
 • مهندسی صنایع غذایی
 • زیست سلولی مولکولی
 • میکروبیولوژی
 • شیمی کاربردی
 • گیاه پزشکی
 •  گرایش های مدیریت
 • روانشناسی
 • مشاوره
 • حقوق
 • حسابداری
 • ارتباط تصویری
 • عکاسی
 • بازیگری
 • طراحی لباس
 • طراحی صنعتی
 • زبان و ادبیات انگلیسی
 • مترجمی زبان انگلیسی
 • آموزش زبان انگلیسی
 • مترجمی زبان فرانسه
 • مترجمی زبان آلمانی
 • و …

دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد تهران | ورودی مهر 

همانطور که گفته شد، لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد تهران در داخل دفترچه راهنمای ثبت نام قید شده است و علاوه بر رشته ها، شما می توانید شرایط و ضوابط ثبت نام را نیز از دفترچه مطالعه کنید. دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد تهران در اولین روز ثبت نام از طریق سایت azmoon.org قابل دانلود است و برای هر یک از مقاطع کاردانی پیوسته، کاردانی ناپیوسته، کارشناسی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته دفترچه مجزا منتشر می شود.

دفترچه ثبت نام بدون کنکور کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد تهران 

دفترچه ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد تهران 

دفترچه ثبت نام بدون کنکور کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد تهران 

دفترچه ثبت نام بدون کنکور کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد تهران 

نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد تهران | ورودی مهر 

ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد تهران کاملا به صورت اینترنتی و از طریق سایت azmoon.org انجام می گیرد. داوطلبان پس از ورود به سایت مذکور، برای ثبت نام باید مراحل زیر را طی کنند :

 • ابتدا باید دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد مقطع مورد نظر خود را دانلود نمایید و پس از بررسی رشته ها، کد رشته های مورد علاقه را از دفترچه استخراج کنید.
 • در قدم بعدی لازم است بر روی لینک “ثبت نام پذیرش بدون آزمون و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی سال 1400” کلیک نمایید.
 • سپس با انتخاب گزینه “خرید کارت” هزینه ثبت نام بدون کنکور را واریز نمایید.
 • پس از درج اطلاعات کارت بانکی خود، مبلغ ثبت نام از حساب شما کسر خواهد شد و شناسه و کلمه عبور ثبت نام به شما ارائه خواهد شد.
 • پس از دریافت شناسه و کلمه عبور ثبت نام ، مجددا به صفحه اصلی سامانه بازگردید و بر روی لینک ” ثبت نام” کلیک نمایید.
 • در قدم بعدی کد ملی و سریال کارت خریداری شده را در بخش های خواسته شده درج نمایید.

پس از مراحل فوق، می توانید فرم ثبت نام را دریافت نمایید و آن را با اطلاعات خواسته شده تکمیل کنید. برای پر کردن فرم ثبت نام حتما باید یک قطعه عکس 4*3 اسکن شده از قبل تهیه کرده باشید و برای تکمیل فرم انتخاب رشته نیز حداکثر مجاز به انتخاب 20 کد رشته محل هستید.

در پایان در صورت موفقیت آمیز بودن تمام مراحل با ثبت نهایی اطلاعات، کد رهگیری به شما ارائه خواهد شد و اگر این کد را دریافت نکردید مشکلی در مراحل ثبت نام شما وجود دارد.

شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد تهران | ورودی مهر 

داوطلبان برای ثبت نام و پذیرش بدون کنکور دانشگاه آزاد تهران باید از شرایطی برخوردار باشند که به شرح زیر می باشد:

شرایط عمومی

 • اعتقاد به دین اسلام یا یکی از ادیان پذیرفته شده توسط جمهوری اسلامی ایران
 • عدم سابقه فساد اخلاقی در محل کار و محل اشتغال
 • عدم اعتیاد به مواد مخدر
 • دارا بودن توانمندی جسمانی لازم برای رشته انتخابی
 • توانمندی پرداخت شهریه دانشگاه آزاد

شرایط اختصاصی 

 • دارا بودن مدرک دیپلم چهارساله نظام قدیم، مدرک دیپلم سه ساله نظام قدیم و مدرک پیش دانشگاهی، دیپلم سه ساله نظام جدید، مدرک کاردانی ( فوق دیپلم ) به جای مدرک پیش دانشگاهی برای ثبت نام مقطع کارشناسی پیوسته
 • دارا بودن مدرک کاردانی با معدل بالای 12 برای ثبت نام مقطع کارشناسی ناپیوسته
 • دارا بودن مدرک دیپلم چهارساله نظام قدیم و یا یک مدرک دیپلم سه ساله نظام جدید رشته های نظری، فنی و حرفه ای و کار و دانش برای ثبت نام مقطع کاردانی پیوسته
 • دارا بودن مدرک دیپلم چهارساله نظام قدیم، مدرک دیپلم سه ساله نظام قدیم و مدرک پیش دانشگاهی، دیپلم سه ساله نظام جدید، مدرک کاردانی ( فوق دیپلم ) به جای مدرک پیش دانشگاهی برای ثبت نام مقطع کاردانی ناپیوسته
 • داوطلبان می توانند در رشته ای غیرهمنام با رشته فارغ التحصیلی خود ثبت نام نمایند مثلا داوطلب فارغ التحصیل شده از رشته تجربی می توانند وارد رشته های انسانی مثل رشته مدیریت بازرگانی شود.

مدارک ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد تهران | ورودی مهر 

داوطلبان برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه ازاد باید مدارک لازم را ارائه دهند. برخی مدارک در زمان ثبت نام اینترنتی و برخی دیگر نیز در زمان ثبت نام حضوری باید به دانشگاه تحویل داده شود که این مدارک در هر یک از مقاطع به شرح زیر هستند :

مدارک لازم برای ثبت نام بدون کنکور کارشناسی پیوسته

 • دیپلم نظام آموزشی جدید
 • یا دیپلم کامل نظام قدیم متوسطه
 • یا گواهی پایـان دوره پیش دانشگاهی نظام سالی – واحدی یا ترمی – واحدی
 • یا داشتن مدرک کاردانی ( فوق دیپلم)
 • اصل و کپی شناسنامه
 • اصل و کپی کارت ملی
 • کارت پایان خدمت یا معافیت از خدمت سربازی برای داوطلبان آقا
 • 12 قطعه عکس 4*3

 

مدارک لازم برای ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ناپیوسته

 • اصل مدرک کاردانی (پیوسته و ناپیوسته)
 • اصل و کپی شناسنامه
 • اصل و کپی کارت ملی
 • کارت پایان خدمت یا معافیت از خدمت سربازی برای داوطلبان آقا
 • 12 قطعه عکس4*3

مدارک لازم برای ثبت نام بدون کنکور کاردانی پیوسته

 • گواهی پایان تحصیلات دوره متوسطه نظام جدید
 • اصل و کپی شناسنمه
 • اصل و کپی کارت ملی
 • کارت پایان خدمت یا معافیت از خدمت سربازی برای داوطلبان آقا
 • 12 قطعه عکس 4*3

مدارک لازم برای ثبت نام بدون کنکور کاردانی ناپیوسته

 • دیپلم کامل نظام جدید
 • یا دیپلم چهار ساله نظام قدیم متوسطه
 • یا گواهی پایـان دوره پیش دانشگاهی نظام سالی – واحدی ترمی – واحدی 
 • یا مدرک کاردانی (فوق دیپلم)
 • اصل و کپی شناسنامه
 • اصل و کپی کارت ملی
 • کارت پایان خدمت یا معافیت از خدمت سربازی برای داوطلبان آقا
 • 12 قطعه عکس 4*3

مشاوره ثبت نام بدون کنکور آزاد تهران

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد تهران به صورت همزمان و مشترک با سایر دانشگاه های آزاد انجام می گیرد و شما در زمان ثبت نام این امکان را دارید که علاوه بر رشته های دانشگاه آزاد تهران، از رشته های سایر دانشگاه ها نیز وارد فرم انتخاب رشته خود کنید. بیشتر داوطلبان با نحوه ثبت نام اینترنتی، واریز هزینه و چگونگی تکمیل فرم انتخاب رشته آشنایی ندارند و اگر شما هم جزو این دسته از داوطلبان هستید، توصیه می شود که ثبت نام خود را توسط مشاوران ما انجام دهید تا مشکلی در پذیرش شما به وجود نیاید.

برای دریافت مشاوره در زمینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد تهران می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 46291403-021 تماس بگیرید.

سوالات متداول

 • ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد تهران برای ورودی مهرماه در چه تاریخی انجام می گیرد؟

پیش بینی می شود که از هفته اول مردادماه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد تهران آغاز شود.

 • نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه ازاد تهران چگونه است ؟

داوطلبان برای ثبت نام بدون آزمون دانشگاه ازاد تهران باید به سایت azmoon.org مراجعه نمایند.

 • چگونه از رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد تهران اطلاع یابیم؟

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه ازاد تهران در دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته موجود است.

ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد | راهنمای کامل ثبت نام براساس سوابق تحصیلی

دانشگاه آزاد بعنوان یکی از مطرح ترین دانشگاه های موردتایید وزارت علوم در ایران به دو شیوه پذیرش براساس آزمون و پذیرش براساس سوابق تحصیلی دانشجو جذب می‌کند. همچنین داوطلبین می‌توانند در مقاطع مختلف مشغول به تحصیل شوند. یکی از مقاطعی که داوطلبین می‌توانند مشغول به تحصیل شوند؛ مقطع کاردانی است. در این مقاله به ارائه راهنمایی کامل در زمینه ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد پرداخته ایم.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد، پاسخ به سوالات خود و یا بررسی وضعیت خودتان می‌توانید با مشاورین تیم تحصیلی دانتل به شماره تماس 021 بگیرید.

 

ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد

دوره کاردانی دانشگاه آزاد بصورت براساس سوابق تحصیلی یا بدون کنکور ارائه می‌شود. این دوره شامل یک دوره دو الی سه ساله است. دانشجویان مقطع کاردانی بین 72 الی 95 واحد را می‌گذرانند. رشته های بی شماری در مقطع کاردانی ارائه می‌شوند. برای ثبت نام و تحصیل در این دوره باید مدارک خود را تکمیل کرده و در سامانه سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد بارگذاری نمایید. در ادامه این مقاله، بصورت کامل به مواردی که برای ثبت نام موردنیاز است اشاره کرده ایم.

 

زمان ثبت نام 

دانشگاه آزاد دو بار در سال اقدام به جذب دانشجو می‌نماید. داوطلبین می‌توانند برای ورودی مهر یا بهمن در این دانشگاه مشغول به تحصیل شوند. متقاضیان ثبت نام توجه داشته باشید که بهتر است از زمانبندی های ثبت نام اطلاع داشته باشید و فرایند ثبت نام را به روز های آخر موکول نکنید.

مقطع تحصیلی زمان ثبت نام

کاردانی پیوسته – ورودی مهر

 مرداد تا مهر

کاردانی پیوسته – ورودی بهمن

دی تا بهمن

کاردانی ناپیوسته – ورودی مهر

مرداد تا مهر

کاردانی ناپیوسته – ورودی بهمن

دی تا بهمن

دلیل مشخص شدن بازه در جدول فوق عدم انتشار اطلاعیه یا دفترچه مربوط به ثبت نام بدون کنکور 1400 است؛ طی سال گذشته ثبت نام ورودی مهر از 5 مرداد آغاز و تا 15 مهر ادامه داشت؛ همچنین داوطلبان برای ورودی بهمن از 15 دی ماه امکان ثبت نام داشتند؛ پیش بینی ما برای امسال نیز همین بازه زمانی است.

 

دفترچه ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد

دانشگاه آزاد هر سال اقدام به انتشار دفترچه ای برای متقاضیان ثبت نام در این دانشگاه می‌نماید. داوطلبان با مطالعه این دفترچه نسبت به رشته های ارائه شده، دانشگاه هایی که اقدام به جذب دانشجو می‌کنند و شرایط ثبت نام آگاهی خواهند یافت. مطالعه دفترچه به همه داوطلبان توصیه می‌شود. تا به این لحظه دانشگاه آزاد دفترچه ای برای مقطع کاردانی سال 1400 ارائه نکرده است؛ به محض انتشار دفترچه لینک دانلود آن از طریق همین مقاله قابل دسترس خواهد بود. همچنین همه مطالب ذکر شده در این مقاله براساس این دفترچه می‌باشد. 

 

شرایط بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد

داوطلبانی مجاز به ثبت نام و تحصیل در مقطع کاردانی دانشگاه آزاد خواهند بود که دارای شرایط ذکر شده توسط این دانشگاه باشند. تحصیل براساس سوابق تحصیلی دارای شرایط زیر است.

داوطلبان باید دو دسته شرایط را دارا باشند تا بتوانند ثبت نام خود را تکمیل نمایند. شرایط عمومی، برای همه دانشجویان در هر مقطعی الزامی است و عبارت است از اعتقاد به نظام جمهوری اسلامی ایران و عدم عناد با این نظام، عدم عضویت در گروه های سیاسی، اعتقاد به یکی از ادیان تصریح شده در قانون اساسی، برخورداری از شرایط جسمانی و سلامت روانی متناسب با رشته انتخابی، عدم سوء پیشینه اخلاقی و پذیرفتن قوانین دانشگاه آزاد اسلامی. همچنین علاوه بر شرایط فوق دانشجویان باید دارای شرایط اختصاصی زیر نیز باشند.

 • مدرک دیپلم نظام قدیم و یا دیپلم نظام جدید
 • انتخاب رشته متجانس با عنوان دیپلم؛ داوطلبانی که رشته غیرمرتبط انتخاب می کنند موظف به گذراندن واحدهای جبرانی خواهند بود.
 • داوطلبان باید نسبت به ارائه مدارک موردتقاضا دانشگاه اقدام نمایند

 

مدارک لازم

داوطلبانی که تصمیم گیری نهایی خود را انجام داده اند و قصد تحصیل در مقطع کاردانی بدون کنکور دانشگاه آزاد دارند؛ باید نسبت به تکمیل مدارک موردنیاز اقدام نمایند. در جدول زیر مجموعه مدارک را گردآوری و ارائه کرده ایم.

شناسنامه
کارت ملی
عکس 3*4 جدید
تاییدیه تحصیلی
مدرک تعیین وضعیت نظام وظیفه (داوطلبان آقا)
مدرک دیپلم 

توجه داشته باشید، مدارک موردنیاز در سامانه ثبت نام بارگذاری خواهند شد؛ همچنین هنگام تکمیل ثبت نام و مراجعه حضوری به دانشگاه مدارک خود را بهمراه داشته باشید.

 

سامانه ثبت نام

داوطلبان برای ثبت نام در زمان مقرر باید به سامانه ثبت نام دانشگاه آزاد به آدرس azmoon.iau.ac.ir مراجعه نمایند. در حال حاضر لینک مربوط به ثبت نام فعال نیست؛ اما به محض فعال شدن لینک ثبت نام باید نسبت به خرید کارت اعتباری و تکمیل فرایند ثبت نام اقدام نمایید.

شما برای تکمیل فرایند ثبت نام می‌توانید با مرکز مشاوره دانتل تماس بگیرید تا همکاران ما این پروسه را برای شما انجام دهند.

 

نحوه ثبت نام بدون کنکور

متقاضیان برای ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد در ابتدا نسبت به دانلود و مطالعه دفترچه اقدام نمایند. پس از جمع بندی و تصمیم گیری در مورد آینده تحصیلی وارد سامانه ثبت نام دانشگاه آزاد به آدرس azmoon.iau.ac.ir شده و بر روی لینک ثبت نام براساس سوابق تحصیلی کلیک کنید.

پس از ورود به صفحه ثبت نام باید نسبت به خرید کارت اعتباری اقدام نمایید. پس از تکمیل فرایند خرید کد رهگیری از طریق سامانه در اختیار شما قرار خواهد گرفت؛ بوسیله این کد رهگیری وارد صفحه ثبت نام شده و اطلاعات خود را بارگذاری نمایید.

توجه داشته باشید در حال حاضر لینک مربوط به ثبت نام فعال نیست؛ به محض فعال شدن سامانه ثبت نام از طریق همین مقاله مطلع خواهید شد؛ همچنین راهنمای تصویری ثبت نام همزمان با شروع بازه انجام آن در این مقاله قرار داده می‌شود.

 

مشاوره ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد

دوره کاردانی یا فوق دیپلم دارای کدرشته های بسیار متنوعی است؛ داوطلبانی که در این دوره مشغول به تحصیل می شوند پس از فارغ التحصیلی وارد بازارکار شده یا نسبت به ادامه تحصیل اقدام می نمایند. این امر نشان دهنده اهمیت انتخاب رشته و دانشگاه موردتحصیل می‌باشد. پیشنهاد ما به شما این است که پیش از شروع تحصیل با مشاور گفتگو کنید تا براساس ویژگی های شما، آینده شغلی و تحصیلی رشته ها مختلف به شما کمک کند تا بهترین تصمیم ممکن را بگیرید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد، پاسخ به سوالات خود و یا بررسی وضعیت خودتان می‌توانید با مشاورین تیم تحصیلی دانتل به شماره تماس 021 بگیرید.

 

 

 

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 99 | ورودی مهر و بهمن ماه (منتشر)

دانشگاه علمی کاربردی در مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته دارای واحدهایی در سراسر کشور است؛ این واحدها بصورت با کنکور و براساس سوابق تحصیلی اقدام به جذب دانشجو می‌نمایند. دانشگاه جامع علمی کاربردی بسیاری از رشته های پرمخاطب و دارای آینده شغلی روشن را ارائه می‌کند و موردتایید وزارت علوم است. اینجا می‌توانید لیست رشته‌­های دانشگاه علمی کاربردی را مشاهده نمایید. ما در این مقاله سعی داریم نحوه­ ثبت نام و شرایط پذیرش بدون کنکور در دانشگاه علمی کاربردی 99 را به ­صورت کامل برای شما توضیح دهیم.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 1400 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02126295595 تماس بگیرید. 

 

دانشگاه جامع علمی کاربردی بدون کنکور

پذیرش دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی به دو صورت ترمی و پودمانی انجام می­‌گرفت. قبولی دوره پودمانی به این شکل بود که نمره قبولی در واحد­های اخذ شده حداقل 12 بوده و از دانشجویان پس از گذراندن دوره­‌ها امتحان جامعی گرفته می­شد که پس از قبولی در این امتحان جامع به دانشجویان مدرک فارغ التحصیلی دانشگاه علمی کاربردی ارائه می‌گردید.

طی سال­های اخیر دانشگاه علمی کاربردی دوره­ پودمانی ارائه نمی‌کند و جذب دانشجو فقط در دوره­‌های ترمی انجام می‌پذیرد. دوره ترمی امتحان جامع ندارد و در انتها هیچ آزمونی از دانشجویان گرفته نمی‌­شود؛ بلکه پس از قبولی در درس مورد نظر نمره آن ثبت می‌شود. مزیت دیگر دوره­ ترمی نسبت به دوره پودمانی کسب حداقل نمره 10 است.

بخوانید: دانشگاه جامع علمی کاربردی | معرفی کامل

علاوه بر مطالب گفته شده دانشگاه جامع علمی کاربردی بصورت بدون کنکور و صرفا براساس سوابق تحصیلی نیز اقدام به جذب دانشجو می‌نماید. در ادامه این مطلب به زمان و شرایط ثبت نام بدون کنکور در دانشگاه جامع علمی کاربردی می‌پردازیم.

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 99

دانشگاه علمی کاربردی هرسال طی دو نوبت مهر و بهمن در مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته اقدام به پذیرش دانشجو می­‌کند. ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی به­ صورت کاملا اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش انجام می‌گیرد.

مقطع زمان ثبت نام
کاردانی ورودی مهر 10 – 23 شهریور
کارشناسی ناپیوسته ورودی مهر 11 – 23 شهریور
کاردانی ورودی بهمن 20 – 29 بهمن
کارشناسی ناپیوسته ورودی بهمن 20 – 29 بهمن

جدول فوق براساس فرایند ثبت نام سال گذشته تنطیم شده است؛ به محض اعلام زمان ثبت نام امسال این قسمت بروزرسانی خواهد شد.

 

زمان ثبت نام مهر

داوطلبان دانشگاه علمی کاربردی می‌توانند برای ترم مهر ثبت نام کرده و مشغول به تحصیل شوند. عموما ثبت نام ترم مهر طی شهریورماه صورت می‌گیرد. برای امسال نیز پیش بینی می‌شود داوطلبین طی شهریورماه دفترچه را دریافت کرده و امکان ثبت نام را پیدا کنند؛ نکته قابل ذکر این است که ثبت نام مقطع کاردانی و کارشناسی در یک بازه و با اختلافی کوتاه از هم بوسیله سازمان سنجش صورت می‌پذیرد. 

 

زمان ثبت نام بهمن

بسیاری از داوطلبانی که از ثبت نام مهر جامانده اند یا برای تکمیل مدارک خود به زمان بیشتری نیاز داشته اند می‌توانند برای ورودی بهمن اقدام نمایند. تجربه ثابت کرده است بیشتر دانشجویان مایل هستند طی مهرماه وارد دانشگاه شوند و این به معنای ورود راحت تر در بازه بهمن می‌باشد. پیش بینی ما براساس فرایند سال گذشته ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی براساس سوابق تحصیلی از نیمه دی ماه است.

شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 99

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه جامع علمی کاربردی دارای شرایط عمومی و اختصاصی است. متقاضیان ثبت نام در این دانشگاه باید از این شرایط آگاهی داشته باشند. در ادامه شرایط عمومی و اختصاصی دانشگاه جامع علمی کاربردی برای ثبت نام به تفکیک مقاطع مختلف ذکر شده است.

شرایط عمومی ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 

 • اعتقاد به دین مبین اسلام یا یکی از ادیان به رسمیت شناخته شده قانون اساسی جمهوری اسلامی
 • اعتقاد به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
 • عدم عضویت در گروه ها یا احزاب سیاسی غیرقانونی
 • عدم اعتیاد به مواد مخدر
 • عدم سوء پیشینه

شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 99 | مقطع کاردانی

 • مدرک دیپلم 3 ساله نظام جدید در کلیه رشته­ های نظری، هنرستان و یا کاردانش
 • مدرک دیپلم 4 ساله نظام قدیم

داوطلبانی که قصد ثبت نام در ورودی مهر دارند؛ حداکثر تا مهر 1400 و آن دسته از داوطلبانی که قصد ثبت نام در ترم بهمن را دارند حداکثر باید تا بهمن 1400 مدرک دیپلم خود را اخذ کرده باشند.

شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی | مقطع کارشناسی ناپیوسته 

 • مدرک کاردانی (فوق دیپلم)
 • مدرک معادل کاردانی در هرکدام از دانشگاه‌‌‌‌های موردتایید وزارت علوم و آموزشگاه‌های مورد تایید آموزش و پرورش

همچنین ذکر این نکته لازم است که داوطلب باید تا قبل از تاریخ ثبت نام دوره کارشناسی بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی فارغ التحصیل شده باشد.

دانشگاه علمی کاربردی فقط برای مقاطع کارادانی وکارشناسی ناپیوسته رشته ارائه می‌کند و بدین صورت داوطلبانی قصد تحصیل در مقطع کارشناسی ­پیوسته را دارند نمی‌توانند در دانشگاه علمی کاربردی تحصیل نمایند.

مدارک ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی

مدارک شناسنامه ای

 

 • شماره شناسنامه
 • سال تولد
 • سری و سریال شناسنامه

مدارک و اطلاعات فردی

 

 • کد ملی
 • کد اتباع غیرایرانی
 • تلفن ثابت و شماره همراه
 • وضعیت نظام وطیفه داوطلبین آقا
 • عکس 3.4
 • وضعیت جسمانی داوطلب

مدارک و سوابق تحصیلی

 

 • عنوان مدرک دیپلم
 • معدل کتبی مدرک دیپلم
 • تاریخ فارغ التحصیلی داوطلب

دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی

دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی از طریق سازمان سنجش منتشر می شود. این دفترچه شامل تمامی شرایط، قوانین، کدرشته های ارائه شده و دانشگاه های ارائه کننده است. دفترچه ثبت نام براساس سوابق تحصیلی دانشگاه جامع علمی کاربردی برای سال تحصیلی 1400-1401 هنوز منتشر نشده است؛ به محض انتشار این دفترچه از طریق همین مقاله قابل دسترسی خواهد بود.

مراحل ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 99

داوطلبان برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی در قدم اول باید به سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org مراجعه نمایند. پس از ورود به سایت و انتخاب علمی کاربردی از بین گزینه های موجود در سایت، باید دفترچه علمی کاربردی در مقطع مورد نظر خود را دانلود و نسبت به مطالعه آن اقدام نمایید.

پس از مطالعه دقیق و انتخاب رشته و دانشگاه موردنظر برای تحصیل نسبت به پرداخت هزینه از طریق سایت سنجش اقدام کنید. بعد از پرداخت هزینه و دریافت کارت اعتباری می‌توانید فرم ثبت نام و فرم انتخاب رشته اینترنتی را تکمیل کنید. در انتهای این مرحله اطلاعات وارد شده را تایید نهایی کرده و شماره پرونده و کدپیگیری دریافت نمایید.

راهنما تصویری

مرحله اول : مراجعه به سایت سازمان سنجش با آدرس sanjesh.org و انتخاب بخش مربوط به جامع علمی کاربردی

جامع-علمی-کاربردی

مرحله دوم : بر روی عبارت ثبت‌ نام پذیرش دوره مهندسی فناوری و کارشناسی حرفه‌ای(ناپیوسته) نظام آموزش مهارتی دانشگاه جامع علمی- کاربردی مهر ماه سال 1400 کلیک کنید.

ثبت-نام

مرحله سوم:  برو روی عبارت تایید و ادامه – گام بعدی کلیک کنید.

تایید-و-ادامه

مرحله چهارم: در این مرحله ابتدا کارت اعتباری ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی را خریداری کرده و شماره سریال ثبت نام آن را در کارد زیر وارد کرده و به سوال تصادفی پاسخ داده و وارد سیستم می‌شوید.

سریال-ثبت-نام

پس از تکمیل فرم ثبت نام  و تایید نهایی، شماره پرونده و کد پیگیری خود را دریافت و ذخیره می‌کنید که در آینده به آنها احتیاج خواهید داشت.

متقاضیان برای ورودی مهر ماه در مقطع کاردانی 30 انتخاب و برای مقطع کارشناسی 20 انتخاب می توانند داشته باشند. اما متقاضیان ورودی ترم بهمن ماه فقط یک انتخاب خواهند داشت.

مراحل ذکر شده مربوط به ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی ورودی مهر می باشد؛ داوطلبان متقاضی تحصیل در ترم بهمن تنها یک انتخاب خواهند داشت و پس از دانلود و مطالعه دفترچه می بایست هزینه ثبت نام را پرداخت کرده و بصورت حضوری به دانشگاه مراجعه نمایند. در صورت هرگونه اشکال می توانید با مشاوران تحصیلی دانتل تماس گرفته تا شما را در امر ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی یاری دهند. برای مشاوره تحصیلی تلفنی با مشاوران مجموعه دانتل با شماره های زیر تماس بگیرید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02126295595 تماس بگیرید. 

ضد افسردگی های سه حلقه ای (ج)

ضد افسردگی های سه حلقه ای طبقه ای از داروهای روان شناختی هستند که میزان برخی انتقال دهنده های عصبی نظیر سروتونین، نوراپی نفرین و استیل کولین را در مغز  افزایش می دهند. از آنجایی که این مواد شیمیایی تاثیر بسزایی در روحیه و خلق انسان دارند مصرف این قرص ها می تواند در درمان اختلالات افسردگی نقش مثبتی داشته باشد. ما در ادامه به توضیحات بیشتری در مورد موارد مصرف، مکانیسم اثر و عوارض ضد افسردگی های سه حلقه ای پرداخته ایم. برای کسب اطلاعات بیشتر تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

آشنایی با ضد افسردگی های سه حلقه ای و مکانیسم اثر آن ها

ضد افسردگی های سه حلقه ای طبقه ای از داروهای روان پزشکی هستند که سطوح برخی انتقال دهنده های عصبی – شیمیایی نظیر سروتونین، نوراپی نفرین و استیل کولین را  از طریق مکانیسم مهار بازجذب افزایش می دهند. از آنجایی که این مواد شیمیایی تاثیر بسزایی در کیفیت خلق و روحیه انسان دارند می توان گفت مصرف داروهای ضد افسردگی سه حلقه ای می تواند در بهبود اختلالات افسردگی نقش مثبتی ایفا کند.

رایج ترین قرص های ضد افسردگی سه حلقه ای

از جمله رایج ترین داروهای ضد افسردگی که در داروخانه ها موجود هستند و پزشکان آن ها را بیش از همه تجویز می کنند می توان به آمی تریپتیلین، کلومیپرامین، دوکسپین، تریمیپرامین، آموکسپین، دسیپرامین، نورتریپتیلین و پروترررریپتیلین اشاره کرد. توجه داشته باشید که برای شروع مصرف این داروها، ادامه و قطع آن ها نظر متخصص نیاز است. در نتیجه هرگز به طور خودسرانه از آن ها استفاده نکنید.

عوارض جانبی مصرف قرص های ضد افسردگی سه حلقه ای

مصرف هر دارویی ممکن است برای برخی افراد با عوارض جانبی خاصی همراه شود. قرص های ضد افسردگی سه حلقه ای نیز از این قاعده مستثنی نیستند. با این حال همه افرادی که از این داروها استفاده می کنند دچار عوارض جانبی نمی شوند. ما در ادامه به مهم ترین و شایع ترین عوارضی که افراد در پی مصرف قرص های ضد افسردگی گزارش می دهند اشاره کرده ایم. در صورت تجربه هرکدام از علائم زیر با شدت زیاد یا تداوم یافتن آن ها در طول زمان هرچه زودتر با پزشک خود تماس گرفته یا به اورژانس مراجعه نمایید.

– تاری دید

–  خشکی دهان

– یبوست

– تغییرات قابل ملاحظه در وزن

 – افت فشار خون

– دچار شدن به مشکلات پوستی نظیر جوش و کهیر

– افزایش ضربان قلب

 ضد افسردگی های سه حلقه ای و تداخلات دارویی

مصرف هم زمان برخی داروها با ضد افسردگی های سه حلقه ای می تواند منجر به بروز عوارض جانبی خاصی شود و مکانیسم اثر دارو را در بدن تغییر دهد. برای مثال مصرف هم زمان آن ها با مهار کننده های مونوآمین اکسیداز که نوع دیگری از ضد افسردگی ها هستند مجاز نمی باشد. بررسی ها نشان می دهد استفاده هم زمان از این دو طبقه دارویی می تواند منجر به تجربه علائم ناخوشایندی نظیر تب، تشنج و حتی مرگ شود. در نتیجه لازم است حتما در استفاده از این دارو در کنار موارد دیگر دقت لازم را به خرج دهید.

از جمله دیگر تداخلات دارویی سه حلقه ای ها باید به اپی نفرین، الکل و سایمتداین اشاره کرد. بررسی های بالینی بیانگر این هستند که مصرف همزمان ضد افسردگی های سه حلقه ای با اپی نفرین ها منجر به افزایش شدید فشار خون می شود. هم چنین نوشیدن الکل با سرکوب مضاعف سیستم عصبی مرکزی منجر به رخوت زایی مفرط و خواب آلودگی می گردد.

استفاده هم زمان از ضد افسردگی های سه حلقه ای با سایمتادین گیرنده های استیل کولینی را مهار کرده و منجر به ایجاد عوارضی نظیر توقف حرکات روده ای می شود. هم چنین افزایش خطرناک فشار خون نیز در پی استفاده از این داروها در کنار هم دیده می شود.

سخن آخر

داروهای ضد افسردگی سه حلقه ای امروزه از سازمان بین المللی غذا و دارو برای درمان افسردگی تاییدیه دریافت کرده اند. با این حال لازم است بدانید که استفاده از دارو همواره به عنوان خط اول درمان افسردگی در نظر گرفته نمی شود.

بلکه در بسیاری از موارد افراد با استفاده از روش های غیر دارویی نظیر روان درمانی با رویکردهای شناختی رفتاری یا روان پویشی بهبود می یابند. در نتیجه لازم است ابتدا با یک روانشناس مشکل خود را در میان بگذارید تا بهترین گزینه ها برای درمان را به شما معرفی نماید. معمولا دارو درمانی در شرایطی اولویت پیدا می کند که شدت افسردگی فرد بسیار زیاد بوده یا ریسک خودکشی در او بالا برود.

سوالات متداول

– آیا استفاده از نورتریپتیلین در کنار الکل خطرناک است؟

نورتریپتیلین یکی از انواع ضد افسردگی های سه حلقه ای است و مصرف آن در کنار الکل منجر به تضعیف مضاعف سیستم عصبی مرکزی می شود. در نتیجه عوارضی نظیر خواب آلودگی مفرط، گیجی، از دست رفتن تمرکز و کاهش هشیاری ممکن است در پی آن اتفاق بیافتد.

رفتار با افسرده ها (ج)

در رفتار با افسرده ها چه اصولی را باید رعایت کنیم؟ افسردگی یکی از شایع ترین اختلالات روان شناختی است که در میان زنان دو برابر بیشتر از مردان رواج دارد. این اختلال از یک احساس غمگینی روزمره فراتر است و باعث افت عملکرد فرد در حوزه های مختلف زندگی می شود. در این شرایط افرادی که از حمایت اجتماعی اطرافیانشان برخوردار هستند اغلب زودتر فرایند درمان را پیگیری کرده و در طی آن سریع تر پیش می روند. از همین رو آموزش نحوه صحیح رفتار با فرد افسرده می تواند در پیشگیری و درمان موثر این اختلال در جامعه تاثیر بسزایی بگذارد. برای آشنایی بیشتر در این زمینه تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

اهمیت داشتن رفتار صحیح با افسرده ها

افسردگی یکی از رایج ترین اختلالات روان شناختی است که در میان زنان دو برابر بیش از مردان رواج دارد. علائم ابتلا به این اختلال از یک احساس ناراحتی یا نارضایتی طبیعی که در روند زندگی همه افراد پیش می آید فراتر است. در واقع افراد هنگامی که به افسردگی بالینی دچار می شوند احساس غمگینی یا بی تفاوتی شدیدی را در اکثر اوقات روز نشان می دهند.

علاوه بر این مشکل این وضعیت با علائم دیگری نیز همراه می شود که از جمله آن ها می توان به از دست دادن علایق، تغییر در الگوی خواب و اشتها، بروز مشکلات شناختی نظیر کاهش تمرکز، کندی روانی یا بی قراری حرکتی، احساس گناه یا بی ارزشی، درگیری با افکار مرگ و خودکی را نام برد.

بررسی ها نشان می دهند در این شرایط افرادی که از جانب اطرافیانشان حمایت اجتماعی مناسبی دریافت می کنند اغلب زودتر در جست و جوی درمان های حرفه ای برمی آیند و در طی فرایند آن نیز پیشرفت سریع تری خواهند داشت. در نتیجه آگاهی بالای افراد جامعه در مورد نحوه صحیح برخورد با افراد افسرده می تواند در پیشگیری و درمان این اختلال موثر باشد.

اصول رفتار با افسرده ها

برای اینکه بتوانید با افراد مبتلا به اختلال افسردگی رفتار درستی داشته باشید رعایت برخی اصول ضروری هستند. ما در ادامه به چند مورد از مهم ترین آن ها اشاره کرده ایم.

1- مهارت خوب گوش دادن را تمرین کنید

افراد مبتلا به افسردگی بیش از هر راهکاری به دو گوش شنوا نیاز دارند. از همین رو لازم است به آن ها نشان دهید که در کنارشان هستید و ناراحتی هایشان را درک می کنید. برای این کار می توانید با جملاتی نظیر اینکه “فکر می کنم دوران سختی را پشت سر می گذاری اگر دوست داشتی می توانیم در موردش با من صحبت کنی” شروع کنید. بهتر است ابتدا روی نگرانی هایی که در مورد وضعیت روحی فرد مقابل دارید تمرکز کرده و به او نشان دهید که متوجه تغییر حالات او شده اید.

پس از این اجازه بدهید فرد مقابل آزادانه آنچه در درونش می گذرد را با شما در میان بگذارد. لازم است تمرین کنید که شنونده ای فعال باشید و هنر خوب گوش دادن خود را به نمایش بگذارید. برای مثال در حین گفت و گو ارتباط چشمی مناسبی برقرار کنید. در صورت نیاز گاهی دست فردمقابل را به علامت همدلی بفشارید و با سایر علائم زبان بدن نظیر تکان دادن سر نشان دهید که حرف های او برای شما مهم هستند.

2- او را برای کمک گرفتن از درمان های حرفه ای تشویق کنید

بسیاری از افراد از درمان های حرفه ای که امروزه از جانب متخصصین سلامت روان برای درمان افسردگی به کار می رود آگاهی ندارند. این افراد زمانی که به افسردگی مبتلا می شوند فکر می کنند هیچ راهی برای برون رفت از موقعیت فعلی وجود ندارد و آن ها محکوم به تحمل شرایط و مشاهده وخیم تر شدن اوضاع هستند.

در این شرایط بسیار اهمیت دارد در مورد درمان های روان شناختی و دارویی که برای بهبود این مشکل وجود دارد به فردی که دچار افسردگی شده اطلاعات بدهید، او را برای مراجعه تشویق کنید و هم چنین کمک نمایید تا بتواند درمانگر مناسبی را در این زمینه پیدا کند. روانشناسان بالینی و روان پزشکان از جمله متخصصینی هستند که به درمان حرفه ای افسردگی اساسی می پردازند.

 در اکثر موارد این اختلال از طریق درمان های غیر دارویی یعنی روان درمانی بهبود می یابد و در نتیجه نیازی به دریافت داروهای ضد افسردگی وجود ندارد. با این حال اگر افسردگی بسیار شدید باشد یا فرد تمایلات قوی برای خودکشی داشته باشد درمانگر استفاده از داروها را نیز توصیه خواهد کرد.

3- در طول درمان فرد افسرده را حمایت کنید

افسردگی باعث می شود که فرد همواره احساس خستگی مفرط کند و انرژی چندانی برای انجام کارهای روزمره نداشته باشد. همین امر باعث می شود که روز به روز منزوی تر شده و در طول روند درمان افت و خیز زیادی از خود نشان دهد. برای مثال ممکن است یک روز قبل از رفتن نزد درمانگر به شما بگوید که حوصله انجام هیچ کاری را ندارد و می خواهد نوبت خود را کنسل نماید. در این شرایط از تجربیات گذشته خودش الهام بگیرید و به این تریب به او انگیزه بدهید. برای مثال زمانی را به او یادآوری کنید که پس از جلسات احساس سبکی می کرده و اظهار داشته مشاوره برایش بسیار مفید بوده است. در نتیجه شاید این جلسه هم بتواند کمک کننده باشد.

4- مراقب سلامت روان خود نیز باشید

این که بخواهید به فردی کمک کنید تا از دوران افسردگی خود عبور کنید بسیار خوب است اما به شرطی که در این میان خود را فراموش نکنید. مراقبت از فردی که به افسردگی بالینی مبتلاست می تواند انرژی روانی زیادی را از شما بگیرد و باعث شود فشار زیادی را روی خود حس کنید. در این شرایط بسیار اهمیت دارد که به سلامت روان خود نیز اهمیت دهید. در همین راستا علائم اختلالات اضطرابی و افسردگی را بشناسید و زمانی که احساس می کنید خلقتان افت کرده از یک متخصص برای بهبود شرایط کمک بگیرید.

5- صبور باشید

افسردگی در روند درمان های تخصصی نظیر روان درمانی و ارو درمانی می تواند بهبود یابد. با این حال روند درمان در اکثر مواقع به آهستگی صورت می گیرد. هم چنین بسیاری از افراد باید درمان های مختلفی را امتحان کنند تا بتوانند موثرترین روش برای خود را بیابند.

علاوه بر این ها افسردگی در بسیاری از افراد به صورت دوره ای بروز می یابد. به این معنی که پس از مدتی فروکش مجددا دوره هایی از عود مجدد تجربه می شوند. در نتیجه نباید از افراد افسرده انتظار داشته باشید به سرعت پس از مراجعه به درمانگر مشکلشان بهبود یابد. لازم است انتظار تجربه مکرر علائم افسردگی در طول زمان را داشته باشید و از خودتان صبر و حوصله بیشتری به خرج دهید.

6- انواع مختلف افسردگی را بشناسید

یکی از مهم ترین عواملی که باعث می شود بتوانید رفتار درستی با افسرده ها داشته باشید این است که بتوانید ماهیت مشکل آن ها را به خوبی بشناسید. در واقع افرادی که اطلاعات و آگاهی چندانی از مشکل افسردگی ندارند نمی توانند تعامل درستی نیز با مبتلایان به این بیماری داشته باشند. در همین راستا لازم است بدانید همه افراد افسردگی خود را به یک شیوه بروز نمی دهند بلکه برخی علائم خود را در قالب رفتارهای متفاوتی بروز می دهند که از جمله آن ها باید به موارد زیر اشاره کرد.

– افزایش حساسیت روانی، تحریک پذیری و ناتوانی در کنترل خشم

– ابراز خستگی مفرط و بروز مشکلات خواب

– احساس گیجی، ناتوانی در تمرکز و بروز مشکلاتی در حافظه

– تجربه برخی علائم و مشکلات جسمانی نظیر دل درد عصبی، سردرد های مکرر، کمردرد و انواع دردهای عضلانی

7- دائما به دنبال راهکار نباشید

برخی افراد زمانی که با افسردگی اطرافیانشان رو به رو می شوند فکر می کنند مشکلی پیش آمده که با ارائه راهکاری مناسب می تواند به سرعت از میان برود. این در حالی است که مواجه شدن با راهکارهای مختلف از جانب اطرافیان تنها فرد مبتلا به افسردگی را کلافه کرده و منجر به تجربه احساسات ناخوشایند بیشتر در او می شود. در نتیجه لازم است سعی کنید بیش از هرچیز به حرف های فرد مورد نظر گوش فرادهید و او را برای رفتن نزد متخصص تشویق کنید.

سوالات متداول

– اگر فرد برای مراجعه به روانشناس انگیزه ای نداشت چه کار کنیم؟

در این شرایط می توانید خودتان یا یک روانشناس در تماس باشید و اقدامات مراقبتی لازم را از او فرا بگیرید.

 

 

 

حداقل درصد دروس و کارنامه آخرین رتبه قبولی داروسازی کنکور 98 (روزانه و آزاد)

استقبالی که همه ساله توسط داوطلبان کنکوری از رشته داروسازی می‌شود، موجب شده است تا رقابت برای رسیدن به قبولی در این رشته، رقابتی گرم و تنگاتنگ باشد. به نظر می‌رسد آینده شغلی رشته داروسازی و همچنین ویژگی‌ها خاص این رشته موجب محبوبیت آن بین داوطلبان شده است. بدین ترتیب هر داوطلبی که تصمیمی دارد هر طور شده در رشته داروسازی پذیرفته شود، باید خود را برای کنکور سراسری و همچنین انتخاب رشته آماده کند. داروسازی را می‌توان در دانشگاه روزانه و یا دانشگاه‌های آزاد و پردیس تحصیل کرد. هر یک از این دانشگاه‌ها در صورتی داوطلب را برای رشته داروسازی جذب خواهند کرد که وی رتبه لازم را کسب کرده باشد. با این توضیحات، ضرورت اطلاع از آخرین رتبه قبولی داروسازی برای هر داوطلبی قابل درک است. در این مقاله حداقل درصد دروس و کارنامه آخرین رتبه قبولی داروسازی کنکور 98 برای دانشگاه‌های روزانه و آزاد ارائه شده است.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه حداقل درصد دروس و کارنامه آخرین رتبه قبولی داروسازی کنکور 98 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02126295595 تماس بگیرید.

 

حداقل درصد دروس و کارنامه آخرین رتبه قبولی داروسازی کنکور 98 | روزانه

دانشگاه روزانه همیشه از اولین انتخاب‌های داوطلبان در مرحله انتخاب رشته است. از همین رو، ورود به دانشگاه روزانه برای هر داوطلب به خصوص در رشته‌های پرطرفداری چون داروسازی سخت است. آخرین رتبه قبولی داروسازی دانشگاه روزانه می‌تواند هدف داوطلب را به وضوح برای وی نمایان کند. آخرین رتبه‌های قبولی داروسازی را بهتر است با توجه به سهمیه مناطق 1، 2 و 3 در سه دسته طبقه بندی کرد. در ادامه، حداقل درصد دروس و کارنامه آخرین رتبه قبولی داروسازی دانشگاه روزانه بر اساس سهمیه مناطق ارائه شده است.

 

منطقه 1 | کارنامه و درصد قبولی رشته داروسازی دانشگاه روزانه

دانشگاه

دانشگاه علوم پزشکی تهران

دانشگاه علوم پزشکی یزد

دانشگاه علوم پزشکی همدان

دانشگاه علوم پزشکی کرمان

دانشگاه علوم پزشکی تبریز

دانشگاه علوم پزشکی بندرعباس

رتبه کشوری

4037

4103

4121

5640

5669

6405

رتبه در سهمیه

1280

1299

1307

1754

1768

1982

تراز

10006

9996

9993

9788

9784

9706

ادبیات فارسی

59

70

58

65

47

77

عربی

60

95

63

42

71

75

معارف

47

67

67

32

55

60

زبان

65

39

65

85

41

87

زمین شناسی

6

0

15

1

19

11

ریاضیات

49

67

73

64

63

55

زیست شناسی

36

60

59

63

67

67

فیزیک

83

44

64

72

59

30

شیمی

89

5

44

53

47

48

 

منطقه 2 | کارنامه و درصد قبولی رشته داروسازی دانشگاه روزانه

دانشگاه

دانشگاه علوم پزشکی همدان

دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

دانشگاه علوم پزشکی یزد

دانشگاه علوم پزشکی زنجان

دانشگاه علوم پزشکی کرمان

دانشگاه علوم پزشکی مازندران – ساری

رتبه کشوری

5215

5408

5560

5728

5881

6347

رتبه در سهمیه

2574

2671

2748

2814

2879

3110

تراز

9841

9813

9796

9778

9763

9711

ادبیات فارسی

55

66

55

63

51

54

عربی

71

72

87

91

75

71

معارف

67

65

67

52

64

72

زبان

74

71

60

51

45

33

زمین شناسی

11

27

15

20

11

23

ریاضیات

45

57

44

57

53

52

زیست شناسی

70

56

67

70

70

63

فیزیک

59

32

72

52

53

64

شیمی

56

60

48

46

46

52

 

منطقه 3 | کارنامه و درصد قبولی رشته داروسازی دانشگاه روزانه

دانشگاه

دانشگاه علوم پزشکی همدان

دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی تهران

دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه

دانشگاه علوم پزشکی یزد

دانشگاه علوم پزشکی زابل

دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز

رتبه کشوری

6487

7439

7493

7654

8039

8351

رتبه در سهمیه

1303

1513

1527

1575

1665

1755

تراز

9697

9598

9592

9576

9538

9510

ادبیات فارسی

71

60

50

58

58

67

عربی

67

86

82

80

81

66

معارف

47

62

60

62

59

72

زبان

55

87

55

35

66

8

زمین شناسی

3

7

12

0

0

10

ریاضیات

29

66

61

55

46

33

زیست شناسی

72

49

63

60

60

67

فیزیک

50

44

49

52

42

44

شیمی

58

53

50

57

61

56

 

حداقل درصد دروس و کارنامه آخرین رتبه قبولی داروسازی کنکور 98 دانشگاه آزاد

دانشگاه آزاد پس از دانشگاه‌های دولتی توانسته است داوطلبان بسیاری را به سمت خود جذب کند. امکان تحصیل در رشته داروسازی در دانشگاه آزاد نیز فراهم است و برای این کار کافیست رتبه لازم توسط داوطلب کسب شود. در ادامه جزئیاتی از آخرین کارنامه‌های قبولی داروسازی برای دانشگاه آزاد ارائه شده است.

دانشگاه

دانشگاه آزاد واحد علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران

دانشگاه آزاد واحد علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران

دانشگاه آزاد واحد علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران

دانشگاه آزاد واحد علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران

دانشگاه آزاد واحد آیت الله آملی

دانشگاه آزاد واحد علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران

رتبه کشوری

8582

11207

8527

8837

10204

11694

رتبه در سهمیه

2234

1857

3956

4104

4710

5389

تراز

9489

9289

9494

9466

9361

9260

ادبیات فارسی

55

48

55

48

44

61

عربی

68

84

87

72

48

79

معارف

71

67

57

49

73

72

زبان

69

21

63

72

43

44

زمین شناسی

29

8

0

0

0

8

ریاضیات

44

51

47

71

41

31

زیست شناسی

47

58

75

61

64

61

فیزیک

62

56

40

54

22

50

شیمی

33

49

39

48

62

45

سهمیه قبولی

ایثارگران

بسیج فعال

عادی

عادی

عادی

عادی

 

مشاوره قبولی در رشته داروسازی

قبولی ر رشته داروسازی بستگی به عملکرد داوطلب در کنکور سراسری دارد. داوطلبان مطابق با رتبه‌ای که به دست می‌آورند، می‌توانند در یکی از دانشگاه‌های دولتی و یا آزاد مشغول به تحصیل شوند. دو مرحله از فرایند کنکور سراسری، برای هر داوطلبی سرنوشت‌ساز است. اولین مرحله، عملکرد داوطلب در جلسه آزمون و دومین مرحله، نحوه انتخاب رشته داوطلبان است. اگر این دو مرحله با کیفیت مطلوب اجرا شوند، بدون شک داوطلب قادر خواهد بود در رشته داروسازی پذیرفته شود.

بررسی آخرین کارنامه‌های قبولی به داوطلب کمک می‌کند تا ابتدا یک برنامه‌ریزی درست برای مطالعه کنکور انجام دهند و سپس کد رشته‌های ارائه شده را به درستی در فرم انتخاب رشته اولویت‌بندی کند. یکی از مهمترین و مطمئن‌ترین راهنمایی‌هایی که داوطلبان می‌توانند در این مسیر داشته باشند، مشاوره است. گفنی است که گروه مشاوران تحصیلی دانتل می‌توانند علاقه مندان را در راستای قبولی در رشته داروسازی به درستی راهنمایی کنند.

 

سوالات متداول

 1. بررسی و اطلاع از جزئیات آخرین کارنامه قبولی داروسازی چه مزایایی برای داوطلب دارد؟

جزئیات آخرین کارنامه قبولی داروسازی به داوطلب نشان می‌دهد که برای قبولی می‌بایست چه رتبه و چه درصدی از هر درس را کسب کند. علاوه بر این، این کارنامه داوطلب را در نحوه چینش کد رشته‌ها در فرم انتخاب رشته یاری می‌کند.

 1. رتبه مورد نیاز برای قبولی در رشته داروسازی دانشگاه آزاد، چند است؟

امکان تحصیل در رشته داروسازی دانشگاه آزاد نیز فراهم است که محدوده رتبه مورد نیاز برای این دانشگاه در متن مقاله ارائه شده است.

 1. آیا سهمیه مناطق در رتبه نهایی داوطلب تاثیر خواهد داشت؟

داوطلبان با توجه به شهر محل سکونت خود در دوره سه سال آخر دبیرستان در سه دسته سهمیه منطقه 1، منطقه 2 و منطقه 3 تقسیم می‌شوند. رتبه نهایی داوطلب پس از تاثیر گرفتن از سهمیه مناطق مشخص شده و در اختیار وی قرار می‌گیرد.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه حداقل درصد دروس و کارنامه آخرین رتبه قبولی داروسازی کنکور 98 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02126295595 تماس بگیرید.

حداقل درصد دروس و کارنامه آخرین رتبه قبولی داروسازی کنکور 99 (روزانه و آزاد)

مهمترین مزایایی که آخرین کارنامه‌های قبولی یک رشته خاص دارند، این است که آمادگی و شانس داوطلب برای پذیرفته شدن در رشته دلخواه را افزایش می‌دهند. اطلاعاتی که کارنامه‌های قبولی در اختیار داوطلب قرار می‌دهند عبارتند از رتبه کشوری، رتبه در سهمیه، تراز و درصد دروس. بنابراین در این فرایند، داوطلبان معیاری را در دست می‌گیرند که مطابق با آن برای کسب قبولی در رشته مورد علاقه خود پیش می‌رود. رشته داروسازی از جمله رشته‌های پرطرفداری است که برای قبولی در آن، داوطلب در فضایی با رقابت تنگاتنگ قرار می‌گیرد. یکی از مهمترین دغدغه‌های داوطلبان علاقه‌مند به رشته داروسازی این است که برای رسیدن به قبولی در این رشته به چه رتبه و ترازی نیاز دارند. در این مقاله حداقل درصد دروس و کارنامه آخرین رتبه قبولی داروسازی کنکور 99 برای دانشگاه روزانه و آزاد گرداوری شده و در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته شده است.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه حداقل درصد دروس و کارنامه آخرین رتبه قبولی داروسازی کنکور 99  می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02126295595 تماس بگیرید.

 

حداقل درصد دروس و کارنامه آخرین رتبه قبولی داروسازی کنکور 99 | روزانه

آخرین رتبه‌های قبولی داروسازی دانشگاه روزانه را باید در سه دسته سهمیه منطقه 1، منطقه 2 و منطقه 3 مورد بررسی قرار داد. هر داوطلب مطابق با شهر سکونت خود در دوره دبیرستان، مشمول یکی از سهمیه‌های منطقه 1، 2 و 3 می‌شود. طبیعی است که دانشگاه روزانه دارای بیشترین استقبال کننده است و تنها دارندگان رتبه برتر می‌توانند در این دانشگاه به تحصیل بپردازند. در ادامه حداقل درصد دروس و کارنامه آخرین رتبه قبولی داروسازی کنکور 99 برای دانشگاه روزانه ارائه شده است.

 

منطقه 1 | کارنامه و درصد قبولی رشته داروسازی دانشگاه روزانه

دانشگاه

دانشگاه علوم پزشکی البرز/کرج

دانشگاه علوم پزشکی تهران

دانشگاه علوم پزشکی تبریز

دانشگاه علوم پزشکی شیراز

دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز

رتبه کشوری

1248

1551

3020

3150

6417

6428

رتبه در سهمیه

428

566

1000

1060

1980

2015

تراز

10677

10600

10209

10183

9758

9740

ادبیات فارسی

68

50

67

53

43

59

عربی

82

63

79

63

75

66

معارف

84

70

85

82

67

77

زبان

75

51

54

71

73

97

زمین شناسی

61

65

43

46

20

14

ریاضیات

56

77

68

78

65

48

زیست شناسی

58

75

67

76

79

81

فیزیک

53

88

46

70

74

68

شیمی

48

70

73

63

75

55

 

منطقه 2 | کارنامه و درصد قبولی رشته داروسازی دانشگاه روزانه

دانشگاه

دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

دانشگاه علوم پزشکی مشهد

دانشگاه علوم پزشکی همدان

دانشگاه علوم پزشکی یزد

دانشگاه علوم پزشکی بندرعباس

دانشگاه علوم پزشکی البرز/کرج

رتبه کشوری

2756

2804

3864

6985

3351

41541

رتبه در سهمیه

1302

1389

1934

2298

2419

20112

تراز

10282

10221

10028

9678

10150

8059

ادبیات فارسی

54

58

54

50

78

34

عربی

65

63

73

51

60

41

معارف

80

50

61

78

91

75

زبان

78

59

76

78

58

14

زمین شناسی

52

49

28

15

49

30

ریاضیات

58

38

52

62

49

7

زیست شناسی

83

73

60

78

68

60

فیزیک

62

42

78

62

69

31

شیمی

80

56

49

69

58

32

 

منطقه 3 | کارنامه و درصد قبولی رشته داروسازی دانشگاه روزانه

دانشگاه

دانشگاه علوم پزشکی تهران

دانشگاه علوم پزشکی ارومیه

دانشگاه علوم پزشکی شیراز

دانشگاه علوم پزشکی زنجان

دانشگاه علوم پزشکی کرمان

دانشگاه علوم پزشکی همدان

رتبه کشوری

4832

5380

5747

6852

8535

10209

رتبه در سهمیه

921

1160

1273

1298

2001

2450

تراز

9885

9850

9880

9854

9546

9398

ادبیات فارسی

62

62

28

52

54

51

عربی

81

87

54

62

67

66

معارف

65

74

70

56

87

74

زبان

46

63

91

54

38

77

زمین شناسی

41

35

43

21

31

0

ریاضیات

50

66

35

75

37

69

زیست شناسی

48

67

81

55

77

65

فیزیک

47

61

86

64

60

66

شیمی

44

66

80

75

59

67

 

حداقل درصد دروس و کارنامه آخرین رتبه قبولی داروسازی کنکور 99 دانشگاه آزاد

داروسازی رشته‌ای با ویژگی‌های منحصر به فرد است و علاوه بر دانشگاه روزانه، در برخی از دانشگاه‌های شهریه پرداز نیز ارائه می‌شود. ویژگی‌های داروسازی موجب شده است تا این رشته تحصیلی حتی در دانشگاه آزاد نیز به طور مداوم مورد استقبال قرار گیرد. در این بخش، به بررسی حداقل درصد دروس و کارنامه آخرین رتبه قبولی داروسازی کنکور 99 دانشگاه آزاد پرداخته شده است.

دانشگاه

دانشگاه آزاد واحد آیت الله آملی

دانشگاه آزاد واحد علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران

دانشگاه آزاد واحد علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران

دانشگاه آزاد واحد آیت الله آملی

دانشگاه آزاد واحد تبریز

دانشگاه آزاد واحد علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران

رتبه کشوری

9280

9281

9754

10100

11390

11349

رتبه در سهمیه

1290

1370

2101

4631

4920

5290

تراز

9420

9410

9400

9403

9360

9500

ادبیات فارسی

68

72

54

47

46

66

عربی

75

94

80

51

75

84

معارف

70

71

61

76

75

76

زبان

50

64

6

46

52

48

زمین شناسی

8

14

11

2

32

13

ریاضیات

50

57

55

44

46

35

زیست شناسی

59

61

64

67

61

66

فیزیک

51

63

45

25

49

55

شیمی

55

30

51

66

43

51

سهمیه قبولی

ایثارگران

ایثارگران

عادی

عادی

عادی

عادی

 

مشاوره قبولی در رشته داروسازی

قبولی در رشته داروسازی به طور مستقیم با میزان تلاش و تسلط داوطلب در ارتباط است. هر داوطلبی برای کسب قبولی در رشته داروسازی می‌تواند ترفندهای مختلفی را پیش بگیرد. شناخت منابع و سرفصل‌های رشته داروسازی، اطلاع از رتبه مورد نیاز برای قبولی در رشته داروسازی و بررسی درصد دروس مورد نیاز نمونه‌ای از مواردی هستند که تسلط بر آن‌ها می‌توانند میزان شانس پذیرش داوطلب در رشته داروسازی را افزایش دهند.

در کنار فرایندهایی که برای حفظ آمادگی و رسیدن به نتیجه مطلوب وجود دارد، بهره بردن از مشاوره تحصیلی را نباید فراموش کرد. مشاوره تحصیلی فرایندی است که در آن داوطلب توسط کارشناسان با تجربه مورد راهنمایی قرار می‌گیرد و وی را تا رسیدن به نتیجه دلخواه همراهی می‌کند. داوطلبان می‌توانند جهت استفاده از مشاوره قبولی در رشته داروسازی، راهنمایی‌های لازم را از گروه مشاوران تحصیلی دانتل دریافت کنند.

 

سوالات متداول

 1. برای قبولی در رشته داروسازی چه راهکارهایی وجود دارد؟

اطلاع از جزئیات آخرین کارنامه‌های قبولی از جمله آخرین رتبه قبولی می‌تواند داوطلب را مسیر قبولی رشته داروسازی راهنمایی کند. علاوه بر این، داوطلبان برای کسب قبولی یک راهکار مطمئن دارند و آن استفاده از مشاوره تحصیلی است.

 1. محدوده رتبه مورد نیاز برای قبولی در رشته داروسازی دانشگاه روزانه چند است؟

رتبه‌ای که داوطلبان برای قبولی در رشته داروسازی دانشگاه روزانه نیاز دارند، مطابق با سهمیه مناطق بررسی می‌شود. در متن مقاله به آخرین رتبه‌های قبولی داروسازی دانشگاه روزانه اشاره شده است.

بررسی حداقل درصد دروس آخرین کارنامه‌های قبولی داروسازی چه کمکی برای قبولی داوطلب خواهد داشت؟

بررسی حداقل درصد دروس آخرین کارنامه‌های قبولی داروسازی داوطلب را مطلع می‌کند که برای قبولی در رشته داروسازی به چه درصدی از هر درس نیاز دارد. او با این شناخت می‌تواند شانس قبولی خود در رشته داروسازی دانشگاه مورد علاقه خود را بسنجد.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه حداقل درصد دروس و کارنامه آخرین رتبه قبولی داروسازی کنکور 99  می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02126295595 تماس بگیرید.

 

آخرین کارنامه و درصد قبولی رشته داروسازی پردیس کنکور 98

تحصیل در رشته داروسازی از اهداف تحصیلی بسیاری از افراد است که در کنکور سراسری شرکت می‌کنند. اهمیت رشته داروسازی و زمینه‌های شغلی مناسب این حرفه، موجب محبوبیت آن بین داوطلبان شده است. رقابت تنگاتنگی که در آزمون سراسری برای رسیدن به رشته داروسازی شکل می‌گیرد، گویای این مطلب است که قبولی در این رشته پرتقاضا نیاز به رتبه‌ای قابل قبول دارد. مهمترین اصلی که برای رسیدن به رتبه قابل قبول جهت قبولی در رشته داروسازی وجود دارد، بررسی آخرین رتبه‌های قبولی داروسازی در کنکور سال‌های گذشته است. داوطلبانی که مایل به تحصیل در رشته داروسازی پردیس هستند، می‌بایست کارنامه‌های قبولی داروسازی پردیس را مورد بررسی قرار دهند. در این مقاله آخرین کارنامه و درصد قبولی رشته داروسازی پردیس کنکور 98 ارائه شده است.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه آخرین کارنامه و درصد قبولی رشته داروسازی پردیس کنکور 98 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02126295595 تماس بگیرید.

 

کارنامه و درصد قبولی رشته داروسازی پردیس کنکور 98

آخرین کارنامه‌های قبولی داروسازی پردیس با توجه به سهمیه مناطق 1 و 2 و 3 مورد بررسی قرار می‌گیرند. این کارنامه‌ها جزئیاتی مانند رتبه کشوری، رتبه سهمیه، تراز و درصد دروس را در اختیار داوطلب قرار می‌دهند. افرادی که مصمم به کسب قبولی در رشته داروسازی پردیس هستند، می‌توانند با بررسی این کارنامه‌ها به اطلاعات مفیدی دست یابند. در ادامه کارنامه و درصد قبولی رشته داروسازی پردیس کنکور 98 برای سه سهمیه منطقه ارائه شده است.

 

منطقه 1 | کارنامه و درصد قبولی رشته داروسازی پردیس کنکور 98

دانشگاه

دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی تهران

دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی تهران

دانشگاه علوم پزشکی مشهد

دانشگاه علوم پزشکی اردبیل

دانشگاه علوم پزشکی زنجان

رتبه کشوری

3878

4762

4624

5000

10215

رتبه در سهمیه

1232

1504

1456

1570

3086

تراز

10030

9900

9921

9868

9360

ادبیات فارسی

81

79

71

62

58

عربی

89

85

66

95

72

معارف

83

62

64

59

58

زبان

57

100

41

81

55

زمین شناسی

0

3

33

33

19

ریاضیات

55

60

45

44

51

زیست شناسی

60

62

60

38

62

فیزیک

22

65

74

68

41

شیمی

63

40

42

50

48

 

منطقه 2 | کارنامه و درصد قبولی رشته داروسازی پردیس کنکور 98

دانشگاه

دانشگاه علوم پزشکی مشهد

دانشگاه علوم پزشکی یزد

دانشگاه علوم پزشکی تبریز

دانشگاه علوم پزشکی زنجان

دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

رتبه کشوری

6059

6295

6635

7076

7486

رتبه در سهمیه

2963

3086

3253

3480

3665

تراز

9744

9718

9681

9632

9593

ادبیات فارسی

65

75

41

54

62

عربی

91

87

83

87

80

معارف

60

79

50

75

63

زبان

65

75

42

72

55

زمین شناسی

11

15

0

15

5

ریاضیات

40

11

38

70

63

زیست شناسی

67

67

61

44

56

فیزیک

45

56

68

42

58

شیمی

48

50

74

46

50

 

منطقه 3 | کارنامه و درصد قبولی رشته داروسازی پردیس کنکور 98

دانشگاه

دانشگاه علوم پزشکی تهران

دانشگاه علوم پزشکی همدان

دانشگاه علوم پزشکی تبریز

دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی تهران

دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز

رتبه کشوری

6674

7775

7818

8257

8593

رتبه در سهمیه

1344

1606

1617

1732

1823

تراز

9686

9564

9560

9518

9488

ادبیات فارسی

54

63

55

63

54

عربی

83

75

79

14

62

معارف

55

47

56

55

24

زبان

59

80

55

22

70

زمین شناسی

36

36

3

43

0

ریاضیات

47

46

33

20

78

زیست شناسی

58

64

64

64

43

فیزیک

30

21

48

49

75

شیمی

52

36

68

55

35

 

مشاوره قبولی در رشته داروسازی

داروسازی رشته‌ای است که افراد بسیاری علاقه‌مند به تحصیل در آن هستند. ظرفیت محدود پذیرش داروسازی در دانشگاه‌های روزانه، دانشگاه‌های پردیس خودگردان را مورد استقبال متقاضیان رشته داروسازی قرار داده است. برای اینکه در رشته داروسازی پذیرفته شد، می‌بایست رتبه لازم کسب شود. این رتبه به شرطی به دست خواهد آمد که با آمادگی در کنکور سراسری شرکت داشت.

موارد مختلفی وجود دارد که با تکیه بر آن‌ها می‌توان رتبه کنکوری را بهبود بخشید. به عنوان مثال شناسایی منابع کنکور داروسازی و تسلط بر سرفصل‌های آزمون، موجب می‌شود تا داوطلب عملکرد بهتری در آزمون داشته باشد. در کنار این موارد، اطلاع از آخرین رتبه‌های قبولی و حداقل درصد دروس داروسازی، کمک شایانی برای داوطلب خواهد داشت.

توصیه‌ای که اجرای آن برای داوطلبان تاکید می‌شود، استفاده از راهنمایی‌های مشاوران تحصیلی است. در این میان مشاوران تحصیلی دانتل از گروهی با تجربه و خبره تشکیل شده‌اند که قادر هستند مفیدترین راهنمایی‌ها را در اختیار داوطلبان قرار دهند. داوطلبان می‌توانند در زمینه برنامه‌ریزی برای مطالعه و همچنین در زمینه نحوه اولویت‌بندی کد رشته‌های مورد علاقه، از مشاوره تحصیلی استفاده کنند.

 

سوالات متداول

 1. برای قبولی در کنکور سراسری و رسیدن به پذیرش داروسازی پردیس چه رتبه و ترازی مورد نیاز است؟

رتبه و تراز مورد نیاز برای کسب پذیرش در رشته داروسازی پردیس با توجه به سهمیه مناطق 1، 2 و 3 متفاوت است. در متن مقاله آخرین کارنامه‌های قبولی برای سه سهمیه منطقه ارائه شده است.

 1. آیا مرحله انتخاب رشته تنها مرحله‌ای است که بررسی آخرین کارنامه‌های قبولی را ضرورت می‌بخشد؟

مرحله انتخاب رشته تنها یکی از مراحلی است که بررسی آخرین کارنامه‌های قبولی در آن موثر است. علاوه بر این، زمانی که داوطلب برای مطالعه کنکور برنامه‌ریزی می‌کند، می‌تواند جزئیات آخرین کارنامه‌های قبولی استفاده کند.

 1. تحصیل در رشته داروسازی دانشگاه پردیس به چه روش‌هایی امکان پذیر است؟

ورود به دانشگاه پردیس و تحصیل در رشته داروسازی می‌تواند به صورت بدون کنکور و با کنکور انجام گیرد. ورود به روش بدون کنکور تنها برای افرادی که سابقه تحصیلی درخشان دارند امکان پذیر است. برای ورود به دانشگاه به صورت با کنکور نیز لازم است رتبه‌ای مناسب در آزمون سراسری کسب شود.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه آخرین کارنامه و درصد قبولی رشته داروسازی پردیس کنکور 98 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02126295595 تماس بگیرید.